Opracowana przez studio Oxylabs Networks, gra na Facebooku Spellbound City 2 jest produkcją typu city building (symulacja budowania miasta) osadzoną w świecie fantasy, pełnym wróżek i innych słodkich postaci, coś idealnego dla każdej małej dziewczynki, ale nie tylko. Oprócz części, w której zarządzamy naszym miastem znajdziemy także elementy znane nam z aplikacji farmerskich, zresztą sami się przekonacie. Na samym starcie musimy uratować uwięzionego w klatce Ambrosine, postać, która jest jednocześnie opiekunem mistycznego ogrodu, a także będzie to nasz przewodnik po całej grze. W tym celu musimy pokonać złego cyklopa, później od naszej przewodniczki usłyszymy oklepaną historię o złym czarowniki, który sprawił, że wszyscy mieszkańcy obecnie muszą żyć w nędzy.

Spellbound City 2 001


Na pierwszy rzut oka świat gry wydaje się niezwykle obszerny, pokryty gęstą dżunglą prosto z bajki, gdzie pełno będzie egzotycznych roślin, nikczemnych stworzeń, dróg i domów zarówno zamieszkałych jak i tych opuszczonych. Nasz początkowy teren ogranicza się do małego kawałka ziemi położonego w porcie, a reszta mapy jest pokryta mgłą. Jednak zajęcie jakie będzie nam przysparzać nasz początkowy teren nie będzie należało do prostych, musimy przywrócić zwiędłe rośliny do życia używają tajemniczej magii, a także użyjemy elektrycznych ładunków, którymi przegonimy straszliwe kreatury, albo też przemienimy je w popiół.

Spellbound City 2 002

Jeśli chodzi o sam system rozbudowy miasta w Spellbound City 2 to potrzebujemy do tego licznych surowców, energii i kilku specjalnych materiałów dla specjalnych struktur. Niektóre z tych materiałów zostaną przez nas pozyskane w tradycyjny sposób, podczas zwykłych czynności. Te surowce, które są nam niezbędne i potrzebne bardzo szybko możemy zakupić w sklepie gry za walutę premium, albo poprosić o nie swoich sąsiadów (znajomych z Facebooka). Dzięki licznym budynkom i ich szerokiemu wyborowi możemy zbudować unikalne miasto złożone z różnorodnych struktur, ale również mamy do dyspozycji szeroki wachlarz dekoracji jak i egzotycznych zwierząt. Jeśli chodzi o farmerską stronę gry Spellbound City 2 to nie różni się ona od systemów jakie nam są doskonale znane z innych gier. Przygotowujemy pole pod uprawę, sadzimy nasiona i czekamy aż wszystko urośnie, następnie zbieramy to i zgarniamy kasę, doświadczenie i niekiedy losowe materiały.


Spellbound City 2 003

Jeśli mam być szczery to animacje flash w grze Spellbound City 2 są strasznie monotonne. Nie znajdziecie tutaj awatara, którego można kontrolować, ani który wykonuje konretne zadania jak choćby widzieliśmy to w grze Village Life. Więc nie zobaczycie żadnej postaci latającej z młotem, siekierą czy innymi narzędziami. Wygląd zarówno budynków podczas ulepszania jak i roślin w trakcie dojrzewania nie zmienia się, obrazki są w tym przypadku statyczne i nudne, a aby się dowiedzieć o postępie musimy otworzyć konkretne zakładki.

System Tribe pozwoli Wam zapamować naszych znajomych na facebooku prośbami o pomoc. Tak czy inaczej Spellbound City 2 nie jest atrakcyjną aplikacją dla zapalonych graczy, ale oferuje casualową rozgrywkę, która poniekąd może się podobać.Gry podobne