Jeśli już spodobała Wam się gra Car Town to na pewno nie powinniście przegapić jednego z najlepszych tytułów jeśli chodzi o kolekcjonowanie aut na portalu społecznościowym facebook jakim jest Speed City. Jak już sama gra wita nas i zachęca do tego, abyśmy stali się najsławniejszym kolekcjonerem aut w naszym mieście, a nawet na całym świecie. Startując zaczynamy od poznania miasta, wykorzystamy do tego nasz początkowy samochód, który choć nie zachwyca parametrami to jest dobrą maszyną do stawiania pierwszych kroków w grze.

speed city faceboo game 001


 

Jedną z silniejszych strony gry przeglądarkowej Speed City jest możliwość dostosowywania naszych samochodów za pomocą szerokiego wachlarza dostępnych części, a i te mogą być w dobranym przez nas kolorze itp. Oczywiście każda część kosztuje, więc najpierw przydałoby się zarobić nieco kasy, a to już możemy wykonać za pomocą wykonywania misji i udziału w wyścigach ulicznych. Każde autko ma trzy najważniejsze cechy, które go opisują: maksymalna prędkość, przyśpieszenie i sterowność. Każda z tych cech opisana jest za pomocą paska, gdzie sytuacja, w której pasek im bardziej jest zapełniony tym lepiej. Jeśli pasek jest na full to znaczy, że w danym temacie nie potrzebujemy zbyt wielu ulepszeń i wtedy warto skupić się na pozostałych dwóch. Podczas zakupy części w naszym garażu mamy podpowiedź co do części, jeśli chcemy ulepszyć którąś z cech wymienionych powyżej wystarczy wybrać odpowiednią zakładkę, a szybko dostaniemy listę proponowanych elementów, które ulepszą naszą maszynę. Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny naszego auta to można dobra zarówno dowolny odcień koloru jak i dodać jakąś ciekawą naklejkę na maskę.

 


speed city faceboo game 002

 

Oczywiście, gdy nie zajmujemy się upiększaniem i ulepszaniem naszego samochodu to wystarczy szybszym kroczkiem powrócić do miasta, gdzie z dostępnych na dole ekranu ikonek możemy wybrać dowolną misję. Za ich wykonanie otrzymamy stosowną ilość pieniędzy jak i doświadczenie. Aby nie było za trudno, gdy już wybierzemy misję strzałka pokazuje nam mniej więcej, w którą stronę musimy jechać, aby dotrzeć do celu. W kwestii samej mapy to bardzo nam pomaga w odnalezieniu określonego miejsca. Łatwo również dzięki niej odnajdziemy stacje benzynowe, warsztaty naprawcze, czy też dowiemy się, gdzie dokładnie w tej wielkiej metropolii znajduje się nasz garaż.


W grze Speed City, aby nieco przyśpieszyć sam proces naszego zarabiania możemy otworzyć własny biznes. Do wyboru mamy mnóstwo opcji, można otworzyć własny warsztat, pizzernie, perfumerie, klub disco, a nawet możemy posiadać własne kino.

 

speed city faceboo game 003

 

Poruszanie się w grze Speed City jest proste, używamy klawiszy strzałek i kilku innych funkcyjnych, ale jeśli chodzi o sterowność to musicie sobie troszkę poćwiczyć, ja miałem nie lada problemy z wciąż blokującymi mnie innymi samochodami, często wypadałem z jezdni, a zresztą szkoda gadać. Jeśli chodzi o społecznościowe aspekty to jako, że to gra na portalu facebook to nie mogło ich tutaj zabraknąć. Oczywiście standardowe wysyłanie prezentów znajomym jest tutaj wszechobecne, a głównie zrobimy to po to, aby uzbierać daną kolekcję, choć sporą ilość elementów możemy zebrać podróżując po ulicach naszego miasta. Za zebrane kolekcje w grze dostaniemy nieco doświadczenia, choć wydaje się to niewielka ilość to w pełnym zestawieniu i tak jest to pokaźny zastrzyk.

speed city faceboo game 004

 

Podsumowując gra na facebooku Speed City jest ciekawą propozycją, szeroka gama samochodów jakie możemy zakupić zachwyci nawet najwybredniejszego kolekcjonera, a jedynym dużym defektem jaki zauważyłem jest kompletny brak tutoriala. Niby na starcie dostajemy kilka okienek pop-up, ale stanowczo jest to za mało i wiele rzeczy musimy się domyślać. Jednak na czas pisania owej recenzji gra jest w fazie beta, ale wisi już tak od dłuższego czasu co sprawia wrażenie, że twórcy o niej zapomnieli, ale miejmy nadzieję, że w przyszłości stanie się naprawdę porządnym tytułem.  


Gry podobne