Według tego co ciągle powtarzają nam naukowy przestrzeń kosmiczna jest naprawdę wielka. Tak ogromna, że pojedynczy bohater nie jest w stanie jej ogarnąć, ale studio Bubble Gum znalazło na to sposób i zbieraj już od pewnego czasu najmłodszych graczy w grze Space Heroes Universe. Jest to przyjazna dzieciom gra, w której wszyscy muszą ze sobą współpracować, aby powstrzymać Lords Shadowbota – czeka nas tutaj wspaniała, iście społecznościowa rozgrywka otoczona piękną, kolorową scenerią kosmosu.

Każdy nowo narodzony zdobywca kosmosu musi się wiele nauczyć i podstawy zostają nam prezentowane już w początkowym samouczku. Zaczynamy oczywiście od stworzenia darmowego konta, a do wyboru mamy postać męską i żeńska, a nawet kosmitę (a on co bezpłciowy?). Nasza postać może zostać przez nas dostosowana w dowolny sposób, zaczniemy od włosów, dobierzemy kolor skóry jak i kolor kosmicznego kombinezonu. To nie wszystko, dostaniemy nawet jet packa, laserka na bąbelki (nie ma tutaj broni – takie info dla rodziców), a we wspomnianym tutorialu nauczymy się to wszystko wykorzystywać.


 

tworzenie nowej postaci

 


Początkowe zadania wprowadzające nauczą nas wszystkiego co potrzeba na dalszych etapach rozgrywki. Domy rozrywki są integralną częścią Space Heroes Universe i znajdziemy w nich zarówno klasyczne gry arkadowe typu puzzle jak i jakieś ciekawe łamigłówki, które zmuszą Nas do refleksji. Będzie gierka o produkcji pizzy itp. W tym wszystkim do wygrania czekają na Nas monety i klejnoty jak i musimy dołożyć wszelkich starań, aby jak najwyżej znaleźć się na tablicy najlepszych.

Jeśli mini gry już się znudzą to warto wyjść z czterech ścian i albo pieszą, albo przy pomocy plecaka odrzutowego zwiedzać okolice. Naszym celem będzie odzyskanie tajemniczych kul światła, które zostały porwane przez złego Lorda, który boi się ciemności i dlatego je przetrzymuje, aby rozświetlały mu cały świat.

Historię w grze rozwijają nam misje kosmiczne, w których za pomocą Starjetów ruszymy do walki z poplecznikami Shadowbota. Oczywiście nie będzie tutaj wielkiej agresji, krwi i nienawiści, ot takie mini zmagania na pistolety strzelające bąbelkami. Jednak nawet małe dzieci potrafi irytować system sterowania, typowy dla arkadówek, czyli tylko myszka i spacja – nie ma nawet nutki kombinowania, a szkoda.


 

ekran gry space heroes universe

 

Dzieci również nie mogą pojąć dlaczego nie można dokupić więcej dekoracji do domów, albo adaptować zwierzątek Kritterz (kojarzą mi się z crittersami, a one nie były zbyt przyjemne). Jednak darmowa rozgrywka to wiele wyrzeczeń dla naszych pociech i gra oferuje o wiele więcej, ale już za odpowiednie opłaty miesięczne. Dlatego skłamałbym mówić, że Space Heroes Universe to rozgrywka kompletnie darmowa.

Darmowi gracze mają dostęp do większości społecznościowych funkcji, do czatu, mogą dodawać przyjaciół na swoje listy, albo tworzyć znane nam z MMO party z innymi użytkownikami. Rodzice, o ile niepokoją się o swoje dzieci, mogą wprowadzić listę słów zakazanych na czacie, która ochroni ich pociechy przed niechcianymi treściami. Dodatkowo emotki jak i niewerbalne akcje pozwalają na jeszcze bliższe interakcje.

 

Lord  Shadowbot

 

W Space Heroes Universe mamy naprawdę wspaniałą, kolorową, ale co najważniejsze dobrze wykonaną grafikę, jednak muzyka nieco może denerwować, ale dodaną opcję jej wyłączania w dowolnym momencie. Mimo, że wiele zawartości jest zablokowane i dostępna staje się po uiszczeniu opłaty to jest to idealna gra dla najmłodszych, a wydanie paru złotówek na bezpieczną i dobrą zabawę dla milusińskich to nie taka wielka strata. Można ją uznać jako wyspę gier płatnych, albo bezpłatną społecznościówkę. 


Gry podobne