Studio SEGA wydało kolejną grę na iOS i Androida – tak, pojawił się w końcu Wasz ulubiony, niebieski jeż. Gra Sonic Runners to nic innego jak kolejny endless runner i w dodatku darmowy, który został stworzony przez ekipę zajmującą się od wielu lat serią gier o popularnym Sonic’u prowadzoną przez Takashi Iizuka. W grze Sonic Runners wkraczamy do dwuwymiarowego świata w stylów side-scrolling inspirowanego klasyczną serią, gdzie musimy uratować ziemskie zwierzęta i pokonać Doktora EggMan’a.

Opis gry Sonic Runners

Po rozpoczęciu gry nasz bohater biegnie automatycznie i nie możemy go zatrzymać, ale warto mu pomóc przeżyć, omijać przeszkody, skakać ponad nimi, czy walczyć z wrogami. W trakcie biegu zbieramy także pierścienie i diamenty, więc logiczne jest to, że im dalej zabiegniemy tym więcej uda nam się zebrać. Jednak jeśli uderzymy w którąś z przeszkód to tracimy najpierw zebrane pierścienie, a gdy już nie mamy ich na swoim koncie to uderzając w ścianę czy spadając w dół po prostu giniemy i zabawa się kończy.


Sonic Runners

W trakcie gry co jakiś czas pojawia się Doktor Eggman, na którego możemy skoczyć, którego można uderzyć zdobywając jednocześnie dodatkowe pierścienie. Uważajcie jednak bo im dalej zabiegniemy tym szybciej porusza się Sonic przez co przeżycie staje się prawdziwym wyzwaniem – sprostacie temu?

Podczas gdy Sonic Runners to typowa gra endless runner to i po części skupia się na tworzeniu mini historii dzięki kolejnym rozdziałom jakie musimy ukończyć. Historia nie jest wciągająca i opowiadana jest przy pomocy wiadomości tekstowych czy specjalnych walk z bossami, jak choćby epicka rywalizacja z Eggmanem, który atakuje zarówno samodzielnie jak i przy użyciu różnych statków (pojazdów).


Zebrane przez nas pierścienie posłużą do zakupu boostów i specjalnych premii czekających na wykorzystanie w kolejnych biegach. Boosty mogą przemienić naszą postać w laser, wiele z nich oferuje nam dodatkową ochronę przed obrażeniami itd. Gracze zdobywają boosty zarówno za darmo podczas gry jak i mogą aktywować małe co nieco jeszcze przed jej rozpoczęciem. Pierścienie również posłużą nam do zwiększania statystyk postaci, do zwiększenia czasu trwania kolejnych boostów albo do zdobycia bonusowych punktów itd.

W grze Sonic Runners dostępne są także czerwone pierścienie (waluta premium), których można użyć do zagrania na ruletce, która z kolei pozwala nam wygrywać niesamowite nagrody pomagające Sonic’owi i jego przyjaciołom biec dalej niż dotychczas. Pierścienie te mogą zostać użyte również do kontynuowania gry tuż po śmierci.

Grę Sonic Runners możemy pobrać całkowicie za darmo z iTunes App Store jak i z Google Play. Nowe postacie jak i ciekawe eventy są już teraz planowane na kolejne aktualizacje.Gry podobne