Song Pop to najnowsza gra na Facebooku ze stajni studia FreshPlanet, gdzie każdy fan muzyki może sprawdzić się w zmaganiach podobnych do tych jakie widzieliśmy w programie „Jaka to melodia?”. Obecnie gra jest dostępna zarówno na Facebooku jak i na urządzenia oparte o system Android i iOS – na wszystkich wersjach możemy zmierzyć się z tymi samymi użytkownikami, jednym słowem baza graczy jest wspólna.

Song Pop jest to coś w stylu quizu, kiedy rozpoczynają się zmagania, gracze wybierają playlistę piosenek, na podstawie których oparte będą zadawane nam pytania i odegrane zostanie nam pięć utworów – to właśnie je będziemy musieli zidentyfikować (podać tytuł albo autora) w jak najkrótszym czasie. Zbieramy punkty o ile odpowiedź jest prawidłowa z możliwym bonusem o ile dostatecznie szybko odpowiedzieliśmy na pytanie i to w kilku kolejnych pytaniach.


Song Pop 001

Podczas zbierania punktów widać naszą progresję poprzez zdobywanie maksymalnie pięciu gwiazd na playliście. Za każdym razem, gdy odpowiemy na pięć kolejnych pytań to taki sam zestaw wysyłany jest do innego gracze, wtedy można porównać odpowiedzi i zdobyte punkty co daje nam pewną formę rywalizacji, mimo że wszystko dzieje się asynchronicznie.

Kiedy obie strony odpowiedzą na pytania w Song Pop to punkty są sumowane i ogłoszony zostaje zwycięzca. Piosenki, które zostały używane do rywalizacji zostają nam przedstawione z linkami do iTunes, gdzie może zadeklarować ich zakup. Wygrany dostaje dodatkowo 3 monety, podczas gdy przegrany tylko jedną. Ostatni gracz ma również opcję rozpoczęcia nowej rundy z jedną z trzech playlist.


Song Pop 002

W trakcie naszego rozwoju odblokują się do użycia różnego rodzaju power-up'y. Możemy je zakupić używając monet i mogą być użyte również do odblokowania trzech nowych playlist po starcie nowej rozgrywki, albo do usunięcia dwóch nieprawidłowych odpowiedzi z czterech możliwych z danego pytania. Monety można zakupić używając telefonu komórkowego, albo konta na PayPal, czy też za pomocą karty kredytowej dla tych, którzy nie mają cierpliwości na pozyskanie ich w tradycyjny sposób.

Gra Song Pop jest w całości przystosowana do zmagań społecznościowych, nie ma tutaj opcji single player, a jeśli nie mamy żadnych znajomych, którzy grają w ową aplikację to możemy skorzystać z losowania przeciwnika, albo znaleźć gracza poprzez wpisanie jego imienia. Tak czy inaczej jest to prosta gra, z prostymi założeniami, a sama gra jest na tyle łatwa, że zrozumie jej zasady każdy. Muzyka w różnych playlistach jest praktycznie dostosowana do każdego wieku i znajdziemy tutaj największe hity ze scen amerykańskich, brytyjskich, hiszpańskich, francuskich, niemieckich, włoskich czy nawet brazylijskich.Gry podobne