Deweloper odpowiedzialny za Fashland, czyli Gamegos ogłosił start swojej nowej gry na Facebooku Solitale. Oczywiście to kolejna gra typu puzzle, dzięki której poznamy zarówno nową odsłonę pasjansa jak i wspaniałe, a zarazem urocze smoki, które są tematem przewodnim całej gry. W grze gracze mają jeden cel, muszą pokonać złą wiedźmę walcząc z nią w ponad 100 poziomach rodem z pasjansa.

Na każdym poziomie mamy zupełnie inne rozłożenie kart, jedną talię kart i jedną odkrytą kartę na dole ekranu gry. Oczyszczamy planszę klikając na karty o jeden mniejsze lub większe od podanej na dole aktywnej karty. Gdy uda nam się kolejno dopasować tak pięć kart, bez pobierania dodatkowej z podręcznej talii, to otrzymamy bonus ze smoczego jaja.


Solitale 002

Bonusy te głównie dodają nam dodatkowe karty do talii, albo sprawiają, że cała rudna jest prostsza do ukończenia.
Oprócz oczyszczania samej planszy, w Solitale jesteśmy proszeni o usunięcie kart wiedźmy, które są specjalnie oznaczone na planszy. Jednym słowem, aby przejść dany poziom nie musimy oczyszczać w 100% wszystkich kart, które widzimy, wystarczy usunąć te umieszczone przez złą wiedźmę.

Na każdym poziomie możemy dzięki punktom zdobyć do trzech maksymalnie gwiazd. Nasz wynik porównamy z tym uzyskanym przez znajomych na specjalnym rankingu w każdym poziomie. Możemy powtarzać poziomy tyle razy ile chcemy, aby chociażby poprawić swój poprzedni wynik punktowy, ale nie wykonując celu i zostając już z talią bez żadnej karty po prostu tracimy życie. Życia odnawiają się za darmo co pewien czas, albo można dokupić je za prawdziwe pieniądze.


Podczas gry w Solitale zdobywamy monety, które można wydać na zakup dodatkowych kart, dzikich kart i wiele innych elementów. Co więcej, waluta premium może zostać wydana na zwiększenie maksymalnej ilości posiadanych żyć, albo boostowanie ilości zdobywanych monet czy na moc cofnięcia wcześniej wykonanego błędnie ruchu.


Gry podobne