Solitaire Arena to karciana gra na Facebooku ze stajni studia Mavenhut Ltd. W przeciwieństwie do innych gier na tej społecznościówce, opartej o zasady prostego pasjansa, mamy tutaj prostą i łatwą do zrozumienia formułę, którą możecie znać z takich tytułów jak Fairway Solitaire, Faerie Solitaire i Solitaire Blitz. Jednym słowem wszystko tutaj opiera się o takie same zasady jakie znacie z pasjansa, w którego można grać od wielu lat w każdym windowsie, w zakładce gry.


Recenzja gry Solitaire Arena

Może krótko jednak napiszę o zasadach panujących tutaj. Gracze mają za zadanie ułożyć cztery stosy kart zaczynając od asów. Karty możemy z planszy poniżej wysyłać na określony stos o ile zostaną odsłonięte i nie leże na nich inna karta. Tutaj ta część gry toczy się automatycznie, jeśli karta jest dostępna i pasuje do jednego ze stosów to system sam ją usuwa/przesuwa na odpowiednie miejsce. Można to wyłączyć jeśli ktoś lubi mieć nad wszystkim kontrolę. Jednak, aby odkryć odpowiednie karty musimy je przekładać między sobą w ściśle określonej kolejności, naprzemiennie kolorami. Czyli na czarnym królu możemy położyć czerwoną królowe, a na niej później kładziemy czarnego jopka. Jeśli któreś miejsce zostanie zwolnione całkowicie z kart to możemy je wypełnić, ale należy zacząć od dowolnego króla. Jeśli zajdzie taka sytuacja, że nie będziemy mieli żadnych możliwości przełożenia kart to można skorzystać z tych położonych w rogu, w jednej talii. Jeśli skończą się tam karty to zostaną wypełnione na nowo, automatycznie.

sa

Za każdym razem jak wyślemy kartę na stos to zdobywamy jeden punkt, a także mamy szansę na bonusowe punkty o ile przeciwnik jeszcze takiej karty nie wysyłał na swoje stosy. Na ekranie gry widzimy tylko nasz stolik, nasze karty. W górnej części w rogi możemy podglądać poczynania naszego rywala, co niekiedy potrafi ostro zmotywować do działania.


Powinienem o tym napisać wcześniej, ale w grze Solitaire Arena rywalizujemy w czasie rzeczywistym z innymi użytkownikami facebooka, a osoba, która na koniec zdobędzie największą ilość punktów – wygrywa. No chyba, że uda nam się pierwszemu wypełnić wszystkie stosy. Powiem Wam, że na chwilę obecną jest naprawdę sporo ludzi, którzy w to grają, więc nie powinniście mieć kłopotów ze znalezieniem przeciwnika. Dodatkowo w trakcie gry możemy rozmawiać na czacie z innymi. Oprócz tego, że możemy grać z innymi użytkownikami facebooka to również można publikować na swojej tablicy własne dokonania.

Wydawca wydaje się próbować zarobić na sprzedaży licznych powerupów, jedne pozwalają na odsłonięcie kart i ich użycie, możemy za ich pomocą również cofać ruchy etc., jednym słowem służą do oszukiwania.

Solitaire-Arena-gameplay


Solitaire Arena nie wygląda zbyt nowocześnie, ale to tego typu gry nie ma co tak naprawdę kombinować więcej, choć o muzyce w tle tutaj zupełnie zapomniano, słychać tylko niektóre dźwięki jak przekładane są karty itp. W sumie większych zastrzeżeń nie można mieć do wyglądu bo to gra karciana, co ma mieć innego?


Gry podobne