Social Wars to gra, która wygląda jak odnowiona wersja aplikacji Men vs Women i szczerze mówiąc faktycznie tak jest. Gra oferuje nam zarówno systemy ekonomiczne jak i militarne, a do wszystkiego potrzeba zdolności w zarządzaniu surowcami jak i żyłki do typowych strategii online. Same walki PvP nie będą wyglądały tak jak w innych podobnych grach, że jeden z naszych bohaterów stanie przeciwko hordom nacierających kreatur. Tutaj kontrolujemy same jednostki od ośmiu do dziesięciu żołnierzy i nie liczą się tu głównie nasze umiejętności czy posiadane skille, najważniejszym aspektem wpływającym na wynik walki będzie taktyczne ustawienie armii jak i planowanie jakie jednostki do niej dołączyć, aby osiągnąć jak najwyższe wyniki. Sami przyznacie, że w ten sposób mamy więcej strategii w strategii. O ile mnie zrozumieliście teraz.

Social Wars – opis gry

Mapy w grze Social Wars to nie tylko zwykłe statyczne obrazki, które wciąż i wciąż powtarzają się za każdym nowym zmaganiem. Każda mapa nie wygląda już jak poprzednia, różni się nie tylko położeniem geograficznym, budową czy strukturą, ale również posiada inne, specjalne właściwości wpływające na zdolności naszych wojsk, czy poszczególnych jednostek/potworów w walce. Grając w takim systemie mamy wrażenie, że trafiliśmy do prawdziwej strategii, gdzie nie tylko liczy się siła z jaką uderzymy na wroga, ale również umiejętność wykorzystania warunków otaczającej nas rzeczywistości. Dodatkowo manewry na mapach ułatwiają dodatkowe funkcje jak powiększenie, pomniejszenie czy obracanie mapy w dowolnym kierunku – można ją jednym słowem ustawić w ten sposób, aby jak najbardziej ułatwić nam kontrolę nad wszystkim co dzieje się podczas walki. Samo przesuwanie wojsk może wydawać się powolne i monotonne, ale właśnie w ten sposób uzyskujemy dodatkowe możliwości „zmylania” przeciwnika. I co najważniejsze, o czym musicie pamiętać – jak już zacznie się walka to nie ma odwrotu. Nasze jednostki na polu walki strzelają automatycznie w dowolny cel jeśli my wcześniej czegoś im nie wskażemy.


social wars 001

W grze Social Wars oprócz budowania i walki jest wiele innych, ciekawych czynności, które wciągną Was bez wątpienia na długie godziny intensywnej rozgrywki. Wyślijcie chłopa na okoliczne tereny, a zacznie zbierać dla Was różne materiały kolekcjonerskie, albo zasoby. Przy okazji odkryjecie nowe tereny na mapie, a może także uda się natrafić na obóz przeciwnika. Inną ciekawą możliwością jest zapędzanie zwierząt leśnych do własnej stajni – wiecie o co chodzi – później stają się już nasze. Ale przy okazji można pomóc dzikim psom w walce z potworami i korzystać później z nich jak z Pet’ów.

Największą różnicą pomiędzy Social Wars, a grą Men vs Women jest początkowa moc naszych żołnierzy. To może przysporzyć nieco problemów początkującym graczom – jednym słowem poziom trudności nie jest dostosowany do naszego doświadczenia jeśli chodzi o grę. W SW łańcuch zależności między określonymi surowcami decydującymi o naszym życiu lub śmierci jest rozległy, surowce które możemy zbierać to między innymi olej, złoto, drewno, kukurydza i krowy (choć to do surowców bym nie zaliczył). Ale z tych podstawowych składników można wytworzyć o wiele więcej i tak dalsza produkcja obejmie chleb, lekarstwa i naboje. Niestety fabryki zmieniające podstawowe surowce nie tyle co zabierają nam je, aby wytworzyć coś nowego, ale dodatkowo wymagają opłaty w złocie.


social wars 002

Same budynki w Social Wars zostały podzielone ze względu na funkcje jaką wykonują. Szpital zalicza się do kategorii zdrowia, akademia robotów do Ataku, forteca i mega forteca do Obrony, a fontanna do Dekoracji. Niestety niektóre z tych kategorii mają dość wygórowane wymagania i nie pozwolą nam na zbudowanie wszystkiego i szczerze mówiąc bez pomocy przyjaciół nie rozbudujemy naszego obozu, co oznacza tylko jedno, brak miejsca dla nowo przybyłej ludności, więc bez nowego miejsca nie wytrenujemy bazooka, żołnierzy, nie zbudujemy jeepów, czołgów czy nie postawimy lotniska.
W sumie nie ma co więcej pisać o dziś prezentowanej aplikacji, wchodźcie na Facebooka i testujcie. To naprawdę kawał dobrej zabawy, strategii i nie pożałujecie jak pogracie kilka godzin – w końcu nikt nie broni Wam w razie problemów zmienić grę z Social Wars na dowolnie inną.


Gry podobne