Symulacje prowadzenia parku rozrywki nie miały ostatnio łatwego życia, a wszystko przez zamknięcie gry od Zyngi Roller Coaster Kingdom, a następnie upadku innych gier z tego gatunku. Byłoby miło jakby znalazła się gra, która tchnęłaby nowe życie w ten gatunek. Czy gra na facebooku Social Park jest w stanie sprostać temu trudnemu zadaniu? Social Park pozwala nam na budowę własnego parku rozrywki, pełnego kolorowych karuzel ze wspaniałymi animacjami o ile zostaną uruchomione (chodzi o karuzele, nie o animacje). Na samym starcie wita nas John, który od tej pory będzie pełnił chwalebną funkcję samouczka i pokaże nam co możemy wykonać w Social Park, a czego najlepiej unikać. Nie wyłączajcie go, później będzie nam po prostu łatwiej odnaleźć wszystko czego szukamy.Dowiadujemy się tego, że każdy budynek, każda nasza karuzela przynosi nam odpowiednią ilość pieniędzy, oczywiście im lepszy budynek tym większy przychód, ale to akurat myślę, że jest dosyć oczywiste. Aby zebrać zarobione pieniądze wystarczy po prostu kliknąć w dany budynek i gotowe, kasa ląduje na naszym koncie, a my bawimy się dalej. Następne kroki są niezwykle proste, musimy kupić diabelski młyn i coś w rodzaju wahadła no i możemy już otwierać nasze wesołe miasteczko.

social park facebook 001


Samo otwarcie parku rozrywki i przyglądanie się jak nam przypływa gotówka nie jest głównym celem gry Social Park, musimy zająć się po kolei wykonywaniem zleconych nam zadań przez John'a, będzie ich całkiem spor, choć te z początku są niezwykle proste to już te późniejsze będzie nam coraz ciężej wykonać. Zauważcie także, że można ulepszać już budynki, które posiadamy, dzięki temu zaczniemy zbierać z nich coraz więcej monet, a także powiększamy normalną pojemność czy to karuzeli czy diabelskiego młyna. A jeśli zmieści się tam większa ilość odwiedzających to przyniesie nam to tylko więcej pieniędzy. Dodatkowo dzięki ulepszeniom zwiększamy szczęście odwiedzających do 100%.

Aby nasz park rósł musimy dodawać do niego coraz to nowe atrakcje, budynki i dekoracje. Za każdą taka akcje dostaniemy punkty doświadczenie, nie wspomnę już, że zbieranie kasy z budynków jak i granie w mini gry również nam przyniosą nieco expa. Jeśli chodzi o rozbudowę naszego wesołego miasteczka to strasznie się zawiodłem jak chciałem rozszerzyć jego tereny bo wtedy trzeba spełnić dwa warunki, czyli musimy mieć dostateczną ilość kasy i spamować znajomym na facebooku, aby dołączyli z nami do zabawy bo bez ich dostatecznej ilości niczego w temacie poszerzenia parku nie zdziałamy. To jest jak dla mnie jedna, wielka wada w Social Park.

social park facebook 002


Oprócz normalnych atrakcji i budynków można zbudować tutaj różnego rodzaju cuda, jak choćby wielkiego Big Bena itp. Niestety, aby je wybudować znowu musimy postarać się o dostateczną ilość znajomych. Na przykład wcześniej wspomniany Big Ben wymaga posiadania dwóch znajomych do pomocy przy budowie. Jest możliwość obejścia tejże zasady, ale wtedy już wyłożyć trzeba naszą prawdziwą, ciężką zarobioną kasę.

Wspomniałem wcześniej o szczęściu naszych odwiedzających i to ważna sprawa w Social Park, ale aby utrzymać ich zawsze szczęśliwych to nie możemy siąść na laurach i trzeba ciągle i wytrwale pracować. Aby zwiększyć szczęście musimy dbać o czystość parku, o nowe atrakcje, sklepi i Cuda, ale także wszystkie budynki muszą być już oczyszczone z kasy. Jeśli damy radę utrzymać szczęście to będzie można, na przykład wykonać kilka "operacji specjalnych".

W grze Social Park znajdziemy również specjalne budynki/atrakcje, wtedy jak będziemy zbierać z niego zyski to za każdym razem otrzymamy specjalną monetę, albo bilet, pozwoli on nam zagrać w mini grę. Możemy ich mieć jednocześnie 10, więc lepiej zagrać niż zbierać je dalej jeśli już mamy maksymalną ilość.


social park facebook 003

Social Park oferuje nam dobrą i w sumie mało wymagającą zabawę, możemy zostać managerami wesołego miasteczka i zobaczyć czy sprawdzimy się w tym temacie. Gra w dużej mierze przypomina Rollercoaster Mania, w którą również można zagrać na facebooku, albo po polsku na Naszej Klasie.


Gry podobne