Social Network Racer jest dość ciekawą grą przeglądarkową na portalu facebook, ale tylko to propozycja dla osób kochających samochody i szybką jazdę. Wszystko jest tutaj bardzo dopracowane i tory wykonane w technologii 3D wspaniale uzupełniają i uatrakcyjniają rozgrywkę. Więc jak to jest? Kochasz szybką jazdę? Kochasz wyścigi? To musisz zagrać w Social Network Racer. Z tego co zauważyłem to gra nie tylko oferuje wspaniałą grafikę 3D, ale także możemy cieszyć się tutaj praktycznie nieograniczoną liczbą różnorakich torów. Nie wiem czy to do końca prawda, ale autorzy gry twierdzą, że po wejściu do gry każdy z nasz, czyli uczestników portalu facebook dostaje własny, dostosowany do naszych upodobań i naszego charakteru tor wyścigowy. Jak dla mnie to zwykłe losowe tory i zapewne tak jest, a to co piszą twórcy gry to tylko chwyt marketingowy.Jednak coś w tym jest ponieważ jadąc daną trasą na budynkach widzimy zdjęcia z naszego profilu, ale czy to ciekawe, powiem odrazu, że nie, może jakieś uatrakcyjnienie, ale powiem Wam, że beznadziejny pomysł.

Oczywiście możemy wybrać dowolnego rodzaju trasę, a przy każdej zobaczymy twarz, znaczy się zdjęcie profilowe naszego znajomego. Jednak skoro jest to gra wyścigowa to chyba najważniejsze jest to jak przebiega rozgrywka i mimo, że mamy wrażenie pewnej symulacji jazdy to po kilku jazdach zdacie sobie sprawę, że tu nie ma takiego odwzorowania rzeczywistej jazdy prawdziwym autem. Ale jazda daje nam bardzo dużo zabawy i bardzo mnie ucieszył fakt, że nie jest tak łatwo prowadzić samochód i trzeba sporo czasu trenować aby opanować samą technikę wchodzenia w zakręty, jednak jest to możliwe i samochód z nieprzewidywalnych ruchów zaczyna jechać tak jak my chcemy, a nie jak pozwala na to silnik gry.


Napewno całość gry uatrakcyjnia fakt, że możemy włączyć tryb pełnoekranowy, jednak za jedną największą wadę uważam fakt, że niektóre trasy potrafią się ładować kilkanaście minut, co bardzo nudzi i szczerze mówiąc denerwuje.


Gry podobne