Skyripper to przeglądarkowa gra MMORPG wprost ze stajni GameWave, twórcy takich hitów jak Mythic Saga i Call of Thrones. W grze gracze mogą wybrać jedną z czterech dostępnych klas postaci: Berserker, Łucznik, Tancerz i Mnich – a później zarządzać swoją postacią poprzez intensywny trening, zadania eksploracyjne i uczenie się nowych umiejętności. W międzyczasie gracze mogą znaleźć tutaj wielu przyjaciół, dołączyć do wielu konkursów organizowanych co pewien czas i zebrać swoją drużynę do walki przeciwko potworom i bossom NPC.

Czy to kopia Mythic Saga?

Skyripper lekko zalatuje od początku wieloma rozwiązaniami jakie znamy z Mythic Saga z dodatkiem nostalgii i elementów typowych dla MMO, a na pewno już będzie idealnym wyborem dla tych graczy, którzy kochają urocze i kolorowe postacie, które prezentowane są według swoistego chińskiego stylu. Jest to naprawdę imponująca gra MMO z doskonale dobraną muzyką, efektami specjalnych umiejętności no i wspaniałą wizją artystyczną świata co łącząc z głębszą fabułą sprawia, że nie da się od niej na długi czas oderwać.


Skyripper 001

Niesamowita grafika głównym atutem

Patrząc na nią tylko z punktu widzenia wykonania artystycznego to gra Skyripper na pewno jest to najlepszą z najlepszych, pochodzących z Azji „słodziuchnych” gier MMORPG. Wygrywa z innymi konkurencyjnym produkcjami po wieloma względami poczynając już od możliwości zagrania w trybie pełnoekranowym. Pewnie sobie pomyślicie „co on gada, przecież tyle gier ma taki tryb?”, ale sprawdźcie kilka z nich sami, niby można zagrać na pełnym ekranie, ale przypłacimy to, albo sporym obciążeniem przeglądarki, co za tym idzie nie da się płynnie grać, a z drugiej strony zazwyczaj po włączeniu full screen wszystko się rozjeżdża i wtedy dopiero spróbujcie czerpać z owej gry radość.

Skyripper 002


W grze Skyripper wszystko prezentuje się idealnie, spójrzcie na modelowanie zwierząt, petów, wierzchowców i potworów, a do tego spotka nas miła niespodzianka podczas awansowaniu na niektóre poziomy. Czasami przenosimy się tutaj do nowego królestwa, gdzie poznamy inny świat, przywita nas inny scenariusz, a czasami wylądujemy w kolorowych lochach. To wszystko sami zobaczycie, będzie prawdziwą ucztą dla naszych oczu.

Wygodna eksploracja

W Skyripper zadbano także o Naszą wygodę podczas eksploracji świata. Od początku będziemy zwiedzać różne lokacje, a to za sprawą linii zadaniowej. W tym przypadku nie musimy martwić się, że nie trafimy w miejsce, w którym należy wykonać zadanie, wystarczy jedno kliknięcie i automatycznie zostajemy teleportowani do pożądanego regionu, bez żadnych opłat. Inną sprawią jest to, że każda gra MMORPG powinna posiadać główną fabułę, są tutaj historyjki, ale taki mini, tyczące się konkretnych miejsc. Jednak ciężko niekiedy odczytać co tam napisano bo tłumaczenie było robione bezpośrednio z chińskiego, więc angielski jest tak łamany, że zanim odczytacie coś to będziecie załamani.

Tworzenie przedmiotów

Jak większość gier MMORPG, Skyripper oferuje nam możliwość Craftingu, czyli tworzenia różnego rodzaju przedmiotów ze zdobytych materiałów. Gracze zbierając materiały upuszczone przez pokonane potwory musi zebrać wszystkie wymagane, a następnie umieścić je w „XuanYuan Forge”.


Skyripper 003

Oprócz tego, że broń i inny sprzęt może być ulepszany to dodatkowe sloty w nich umożliwiają nam umieszczanie tam niektórych Duchowych Kamieni, albo Transfer Charm. Crafting może być wielkim koszmarem dla darmowych graczy, gdyż Kamienie i Charm'sy można zakupić w sklepie gry, albo sklepach założonych przez graczy. Jednakże możemy sami założyć własny sklepik i zarobić troszkę na normalnym sprzęcie.

Elementy społecznościowe

Gra Skyripper jest o wiele ciekawsza jeśli dołączymy do jakiejś gildii, przyda nam się pomoc w ubijaniu coraz to trudniejszych bossów. Jednak nie wymagana jest koniecznie gildia, aby móc założyć party, do którego nie tylko można zapraszać naszych znajomych, ale również pobliskich graczy używając odpowiedniego przycisku (Nearby) w panelu grupy. Taki system oszczędzi nam sporo czas podczas poszukiwań partnerów do wspólnej gry.

Podczas mojej gry od czasu jej oficjalnej premiery sam zdobyłem wielu nowych znajomych w grze. Podsumowując, jakby ktoś mnie zapytał czy Skyripper jest lepsza od Mythic Saga to odpowiem twierdząco. Wspaniała grafika, olśniewające animacje i umiejętności, plus ten spory nacisk na elementy społecznościowe – to główne zalety omawianej gry, które utrzymają Was przy niej na długie godziny.


Gry podobne