Co otrzymamy z połączenia animowanej grafiki z mechaniką znaną nam z popularnych runnerów? Oczywiście Sky Punks, czyli najnowszą grę od twórców Wściekłych Ptaków – studia Rovio. Jednak Rovio jak się okazuje wydaje ją nam jedynie, a tak naprawdę stworzyło ją studio Fathom Interactive, którego wcześniejsze gry nie wybiły się zbytnio w serwisie Google Play, ale teraz promując Sky Punks pod marką Rovio mają ogromne szanse na międzynarodowy sukces.

Na pierwszy rzut oka gra wygląda dość „zwyczajnie”, wcielamy się w rolę młodego skate’a, który na swojej desce przemieszcza się pomiędzy trzema pasami zbierając monety, przeskakując ponad przeszkodami albo prześlizgując się pod nimi o ile jest taka możliwość. Jeśli nie chce nam się ani ślizgać ani skakać to zawsze można użyć różnego rodzaju broni dzięki której pozbędziemy się niemalże każdej przeszkody.


Sky Punks

To co uznaje za najciekawsze w Sky Punks to wyścigi, w których zmierzymy się z dwoma innymi punkami, z którymi przyjdzie nam walczyć o miejsce na podium, oczywiście tylko jeden z rywalizujących graczy stanąć może na pierwszym miejscu. Możemy użyć specjalnych boostów, aby mieć lepszy start od przeciwników i zgarnąć po drodze znacznie więcej monet zanim oni zrobią to za nas.

Największą wadą gry jest to, że można ją spokojnie zaliczyć do kategorii freemium. Znajdziemy tutaj dwie waluty, które niekiedy zmuszają nas do wydania ciężko zarobionych pieniędzy, gdyż bez tego nie będziemy w stanie kupić nowych kierowców, rakiet czy ulepszeń. System energii zmusi nas wielokrotnie do czekania, więc nowe poziomy bez waluty premium będziemy uzyskiwać o wiele wolniej niż gracze, którzy jedna zdecydują się wyłożyć nieco gotówki na grę.


Sky Punks

Rywalizując z komputerowym przeciwnikiem będziemy musieli często uzupełniać tzw. coffers, które pozwolą nam uzyskać szansę na kolejny wyścig. Jednak przygotujcie się na masę różnych powiadomień o braku energii o jej nadmiarze. Trudno niekiedy przez nie dobrze się bawić, ale jeśli się przyzwyczaić to można znieść jakoś i to, choć dalej przesiadłem się na nowo do gry Looney Tunes Dash!.

W Sky Punks nie ma nic niezwykłego i nie spodziewajcie się po niej więcej niż po Angry Birds Go. Faktem jest to, że jest to remake gry Sky Pirates Racing, której już od dłuższego czasu nie ma Play Store i która nie była warta złamanego grosza. W sumie jeśli poszukacie dłużej to znajdziecie o wiele więcej innych, ciekawszych runnerów na Androida, wystarczą chęci.Gry podobne