Sky Ocean to gra na portalu facebook ze studia Tyler Projects. Aplikacja zmieniała się ciągle od roku 2007, gdzie wtedy właśnie była pierwszą grą na tym portalu, która oferowała w pełni animowane sceny walki. Obecnie to jest już jej trzecia oficjalna odsłona od czasu powstania, a i na stronie producenta widnieje dalej pod starą nazwą Battle Stations. Jest to typowa gra role-playing (RPG), która pozwala graczom wcielić się w rolę pilota sterowca. Już w samym intro gry widzimy historię, w której nasz statek został zniszczony i dostajemy zadanie dostarczenia ważnej przesyłki, którą próbują przejąć nasi wrogowie, nie możemy pozwolić im na przejęcie ładunku. W początkowej fazie gry rozbudowujemy nasze umiejętności jak i sam statek zanim wrócimy do rodzinnego miasta.

baza


Recenzja gry Sky Ocean

Sam gameplay gry Sky Ocean to praktycznie ciągłe klikanie, interakcja z otaczającym nasz światem. Czasami przyjdzie nam się podjąć walkę z siłami wroga, ale tutaj już nasz statek może ulec uszkodzeniu podczas bitw, a sam przebieg potyczki może być przeglądany w dowolnym czasie. W samej walce nie bierzemy czynnego udziału, a jedynymi rzeczami, którymi sami możemy wpływać na przebieg walki jest ciągłe budowanie naszych statystyk poprzez levelowanie czy też dokupowanie nowego sprzętu.

widok z planety

Każda czynność w grze kosztuje nas określoną ilość punktów energii, a jeśli nasz statek będzie narażony na więcej niż normalnie zniszczeń to dodatkowo energia będzie nam potrzebna do jego naprawy. Odnawia się ona co pewien czas, tak jak w innych grach casualowych, ale największym problemem jest to, że w początkowej fazie gry każde zadanie, czynność pochłonie nam ogromne ilości energii, która i tak jest mocno limitowana na starcie. Tak czy inaczej energia będzie znikała w zatrważającym tempie i jeśli nie chcemy, aby każda sesja naszej zabawy kończyła się po kilku minutach to albo musimy wydać realną kasę na dokupienie energii, albo ją wyżebrać od przyjaciół na facebooku. Taki system energetyczny wydaje się zabijać aplikacje, nie tylko Sky Ocean, ale i w tym przypadku ciekawy gameplay i fantastyczna zabawa psuta jest przez nieudolne próby podniesienia swoich zysków przez wydawcę.


sky ocean sterowiec

Ale pomijając system energii to w grze znajdziemy mnóstwo ciekawych zajęć. Oprócz wykonywania licznych zadań można zbudować tutaj własną bazę, która co określoną ilość czasu będzie przynosiła nam określone zyski, a także możemy uczestniczyć w walkach przeciwko innym sterowcom. Nie zabraknie także możliwości walk grupowych przeciwko wielkim bossom, wystarczy do tego zebrać zgraną grupę przyjaciół. Jednym słowem Sky Ocean jest bardzo dobrą grą i propozycją dla wszystkich znudzonych grami farmerskimi. Pomijając energię aplikacja jest godna rekomendacji przez nasz portal, choć jakoś osobiście nie potrafię przełknąć takiego stanu rzeczy, który niszczy całą zabawę dla gracza.


Gry podobne