Six Gun Galaxy jest to przeglądarkowa gra RPG na portalu społecznościowym facebook z elementami gry przygodowej, którą publikuje studio ClickNation. W niezbyt odległej przyszłości wiele nacji silnie konkuruje o wszelkie zasoby naturalne co w końcu doprowadziło do wielkiej wojny. Ludzkość przetrwała zniszczenia, niektórzy ewoluowali, świat się zmieniał, a przyszłość o dziwo wyglądała kwitnąco. Niestety znowu rozpoczęły się walki o władzę, które trwają do dziś. Potężne korporacje i grupy wykorzystują swoje siły wojskowe i biochemiczne. W tej sytuacji ludzkość potrzebuje bohaterów.

[Six Gun Galaxy1


W grze via www Six Gun Galaxy rozpoczynamy od wybrania naszego bohatera spośród czterech dostępnych opcji, wybieramy imię naszego bohatera i wchodzimy do mrocznego świata gry. Całość zbudowano w technologii 3D, widzimy wszystko z widoku izometrycznego i podobnie jak Mafia Wars 2 wykonujemy różne zadania. W sumie wszystko polega na klikaniu bo na tym polegały będą nasze wszystkie interakcje, jak podnoszenie przedmiotów, wykonywanie zadań i innych czynności.

Większość gier RPG na facebooku daje nam zadania i tyle nie ma tutaj jakiegoś fikcyjnego świata do zwiedzania. Nie ma żadnych map nawet na poziomie podstawowym. Six Gun Galaxy jednak stara się być o jeden krok naprzód przed konkurencją, oferuje nam duże mapy, wielkie obszary do zbadania, a wszystko jest połączone w sposób wygodny i logiczny. Możemy również inwestować w rozbudowę własnej wioski, ale ten aspekt jest już mniej rozbudowany od konkurencji. Six Gun Galaxy zdaje się być tworzona pod wpływem innych hitów w stylu Fallout 3, który korzysta z postapokaliptycznego wizerunku Ameryki łącząc grafikę i klimat rodem z lat pięćdziesiątych. Świat Six Gun Galaxy boryka się z problemami w dostawach żywności i ciągłymi zagrożeniami ze strony wściekłych zwierząt, z którymi przyjdzie nam się niejednokrotnie zmierzyć.

Six Gun Galaxy2


Same walki są rozgrywane turowo i za każdym razem musimy wybrać sposób naszego ataku, ale zawsze do pomocy służy nam pies, wierny kompan, która pomoże nam zmierzyć się z nieumarłymi potworami. To co mi się tutaj podoba najbardziej to możliwość założenia ekwipunku naszej postaci, a także naszemu kompanowi. Co do sprawa zarobkowym tu tuaj właśnie wychodzi na jaw sprawa z budowaniem naszego miasta, dzięki domom zbierać będziemy co pewien czas określoną ilość gotówki. Jednak to co może zdołować to system energii, fakt odnawia się ona co pewien czas, ale gdy się skończy, a my nie chcemy wydawać realnej kasy to wychodzi, że musimy poczekać troszkę czasu, aż wykonamy kolejne czynności, wiec grę określić można na typowo casualową.

Six Gun Galaxy3

Już od pierwszego wejścia do gry na każdym kroku zobaczycie, że tematem przewodnim graficznej części gry będzie świat w stylu Wild West. Co pewien czas, a w sumie co kilka poziomów będzie nam się odblokowywać nowy teren, wszystkie możemy podejrzeć na mapie wraz z wymaganiami, na każdej takiej lokacji czekają nas liczne zadania i nowe wyzwania, które nie pozwolą nam na nudę. Coś ciekawego jest jeszcze na ogólnym podglądzie gry, gdzie pojawiają się kowboje, których za pewną ilość energii możemy zastrzelić, a z nich wypadnie nam kasa i różne elementy do kolekcji.


Six Gun Galaxy4

Jak już pewnie domyśliliście się w grze nasza postać ma dwa główne cele, jednym z nich jest poznawanie świata zdobywając doświadczenie przez wykonywanie przeróżnych zadań i walki z naszymi wrogami. Jeśli jednak w grze przeglądarkowej Six Gun Galaxy szukacie budowlanki to na pewno się głęboko rozczarujecie. Ten aspekt jest bardzo płytki i zaniedbany. Ale jeśli szukacie czegoś co da wam więcej satysfakcji niż Mafia Wars to dobrze trafiliście i warto zapoznać się z tym tytułem. Gra oferując szeroki wachlarz funkcji i wspaniałą rozgrywkę ma przed sobą wielką przyszłość.

 


Gry podobne