Gra SilkRoad Online to już klasyka, klasyka wśród gatunku azjatyckich gier MMORPG, którą przygotowała dla nas firma odpowiedzialna między innymi za Digimon Masters, studio Joymax.

Wymieszano tutaj trzy odmienne kultury, ale już sam tytuł nawiązuje bezpośrednio do Jedwabnego Szlaku, który łączył ze sobą Europę, Afrykę czy Azję, więc modele chińskie, elementy skradzione z architektury Islamu czy europejskiej nie powinny nikogo dziwić.


Opis gry Silkroad Online

Karawany po owym szlaku potrafiły przemieszczać się z miejsca na miejsce miesiącami i były one częstym łupem rzezimieszków z różnych stron świata, który grabili je, napadali i wyżynali w pień uczestników wypraw. W grze mamy możliwość zwiedzać najsłynniejsze regiony świata położone na Jedwabnym Szlaku takie jak Konstantynopol, czy Teheran a nawet Tunhuang. Ale z miejscami rodem z prawdziwego świata wymieszano również krainy fantasy, które razem ze sobą stworzyły idealne miejsce na wyprawy, przygody, a co najważniejsze wspaniałe miejsce do wspólnych zabaw online.

SilkRoad Online

SilkRoad Online

Najciekawsze jest to, że już w Silkroad Online znikają klasy postaci i nikt nie jest uwiązany na stałe do określonej roli, a to oznacza, że zupełnie dowolnie możemy prowadzić swoją postać poprzez kolejne etapy rozgrywki. Także każdy gracz może być raz handlarzem, a raz zwykłym wojownikiem, który dzierżyć w dłoni może wspaniały łuk czy kusze.


Dla tych, którzy chcą odpocząć od ciągłej walki przygotowano zestaw rozbudowanych zadań, a wiele z nich przeniesie nas do świata baśni z naszego dzieciństwa. Gracze nawet będą mogli latać na latającym dywanie, więc motywy z Baśni 1001 nocy staną się codziennością, ale fabuła wciska również w codzienne czynności inne mity i legendy, wystarczy sprawdzić.

Pewnie jesteście ciekawi jak będą wyglądały umiejętności w Silkroad Online? Otóż jeśli zdecydujemy się zamieszkiwać okolice chińskiego imperium to posiądziemy cechy typowe dla każdego ninja, będziemy poruszali się szybko niczym wiatr i cicho niczym cień. Kreowane postacie na wzór europejskich herosów będą cieszyły się boskimi mocami, coś ala tych jakie posiadali bogowie olimpijscy, a jeśli bardziej odpowiadają nam gorąco klimaty Afryki czy Dalekiego Wschodu to poznamy wtedy jakie moce tkwią w lampie Aladyna i posiądziemy moce podobne do tych jakimi władali dżinowie.

Niestety to co nie spodoba się tej agresywnej części graczy to walki są tutaj tak jakby na drugim planie, ale to nie oznacza, ze nie przyłożono się do sytemu potyczek w należyty sposób. Wprost przeciwnie, w Silkroad Online czekają na graczy dynamiczne walki, unikalne ciosy, które łączone w długie łańcuchy wyzwalają niesamowite kombosy.


Walka w połączeniu z niesamowitymi animacjami, doskonale renderowaną grafiką 3D i szczegółami takimi jak tafla wody czy poruszająca się na wietrze trawa, oddaje prawdziwy klimat azjatyckiej kultury i europejskiej gracji. Nie możecie tego przegapić!


Gry podobne