Znane chyba wszystkim studio Gameloft właśnie uruchomiło na Google Play i App Store najnowszą grę na urządzenia mobilne – Siegefall. Jest to kolejna strategia, w której budujemy własne miasto/bazę, gdzie rekrutujemy kolejne jednostki do armii, z którą następnie ruszamy aby podbijać okoliczne ziemie, kraść z innych miast złoto i drewno, dwa kluczowe surowce, które pozwalają na dynamiczny rozwój.

Opis gry Siegefall

Gracze rozpoczynają swoją przygodę od rozbudowy początkowo niewielkiej bazy, która w miarę czasu rozrasta się do miana metropolii, a kilka takich miast to jest już niewielkie imperium. W bazie możemy budować różnego rodzaju budynku produkcyjne, wieże obronne jak i struktury typowo wojskowe jak koszary czy warsztat, gdzie zarówno wyszkolimy jak i udoskonalimy naszą armię. Rozbudowują koszary odblokowujemy nowe rodzaje jednostek, podczas gdy wyższe poziomu warsztatu odblokowują graczom możliwość ulepszania konkretnych wojowników, którzy po całym procesie o wiele lepiej poradzą sobie na polu walki.


Siegefall

Podczas gdy złoto i drewno produkuje się automatycznie i przybywa nam tych surowców w miarę upływu czasu to możemy zgrabić dodatkowe surowce podczas kampanii dla pojedynczego gracza jak i walkach multiplayer, gdzie zmierzymy się z innymi Imperatorami, którzy wkroczyli śmiało do świata Siegefall. Podczas walki możemy wskazać czy to jednostkom czy konkretnemu bohaterowi cel do ataku, ale jednostki po pierwszym rozkazie wykonują całą resztę samodzielnie. Bohater zaś może być kierowany przez nas na każdym etapie walki. Gdy już zniszczymy określone budynki surowcowe to na naszym koncie pojawiają się kolejne, skradzione surowce, przykładowo niszcząc struktury związane z żywnością zbieramy jedzenie, które pozwala nam na rekrutację dodatkowych jednostek do walki, nawet podczas jej trwania.

Siegefall


Wszystkie jednostki, które uczestniczyły w walce, tuż po niej znikają, nawet jeśli udało im się przeżyć. Pozostałe, niewybrane jednostki powracają do bazy, a gracze za zdobyte surowce muszą niezwłocznie uzupełnić braki w armii jeśli szybko chcą powrócić na kolejne pola walki. System kart pozwala zbierać nam magiczne zaklęcia, które także można wykorzystywać w trakcie walki. Zaklęcia mogą leczyć jednostki w określonej strefie, oczywiście również przez pewien czas, a także mogą powodować zniszczenia w strukturach wroga. To tylko przykłady, możliwości jest znacznie więcej i odkryjecie je krok po kroku już w trakcie zabawy. Gracze w Siegefall mogą także tworzyć nowe karty przy użyciu waluty normalnej bądź premium, a także mogą zdobyć kilka kart z nagród podczas normalnej rozgrywki.

Wiele zadań, wliczając w to budowanie czy ulepszanie dostępnych budynków, tworzenie kart czy rekrutacja wojska – zajmują określoną ilość czasu i musimy odczekać od kilku sekund do kilku godzin na ich ukończenie. Możemy je zakończyć natychmiast dzięki walucie premium, którą otrzymamy w niewielkich ilościach za darmo na początku gry bądź z nagród za pewne osiągnięcia (np. za rozbudowanie do konkretnego etapu swojej bazy).

Grę Siegefall pobierzemy za darmo z iTunes na urządzenia z iOS jak i na smartphony z Google play czy też warto również zajrzeć na Windows Phone Store.Gry podobne