Siege on Stars to przeglądarkowa gra strategiczna z elementami RPG, w której gracze budują swoje własne floty, odkrywają galaktyki i wkraczają w nieuniknione wojny międzygalaktyczne. Osadzona w ogromnym wszechświecie gra oferuje nam niesamowite wrażenia wizualne, wspaniałe widoki, w tym gwiazd i planet w różnych rozmiarach, unoszący się pył gwiezdny i rozbudowaną mapę Galaktyki. W zależności od tego na jakie otoczenie trafimy to już sam widok mówi nam czy dana część kosmosu jest typowo barbarzyńska czy zamieszkują ją wysoce inteligentne istoty. Jednak to co widzimy podczas lotów i długich okresów przeznaczonych na lądowania zabierają nam większość czasu, który przebywamy w grze.

Podobnie jak w wielu chińskich grach RPG tak i Siege on Stars pozwala nam na automatyczną nawigację i gracze mogą wybrać planetę docelową, a później już robić cokolwiek w oczekiwaniu na to, aż nasza flota doleci do wskazanego celu. Niekiedy przemieszczenie całej floty to naprawdę spory kawał czasu. Kiedy już uda nam się wylądować na docelowej planecie to możemy zakupić surowce i materiały w rozsądnych cenach, zatrudnić się do jednej z prac, albo po prostu ruszyć ku przygodzie w poszukiwaniu fantastycznych nagród. Dla tych co kochają wojaczkę polecam zajrzenie do akademii wojskowej celem zatrudnienia odpowiedniego asystenta.


Screeny z gry Siege on Stars

W pewnym sensie gra Siege on Stars przypomina grę na Facebooku Invincible Armada, aczkolwiek oba tytuły mają również wiele różnych systemów, które napędzają całą rozgrywkę. W obu produkcjach gracze podróżują pomiędzy różnymi miejscami, kupują i sprzedają dobra na różnego rodzaju rynkach, a to wszystko aby uzyskać jak największe profity w jak najkrótszym czasie. Dołączymy również do wielu kosmicznych walk, w których złom posypie się gęsto. Podczas walk możemy sterować naszymi statkami i wybierać dowolne cele do ataku – na tej płaszczyźnie nawigacja jest niezwykle prosta.


Gry podobne