Shoot The Zombirds to gra na iOS i Android idealna na zbliżające się Halloween. W grze mamy jeden, prosty cel – zestrzelić wszystkich, latających zombiaków, a tym razem nie są to przemienieni ludzie, a zwykłe ptaki. Powiem Wam, że po pierwszym uruchomieniu przypomniała mi się gra w kaczki, do których strzelało się jeszcze na pegazusie. Zombie Ptaki będą różne, od tych grubych, które nie dość że poruszają się wolne to są tak wielki iż stają się łatwym celem, po te chude i szybkie, gdzie aby je ustrzelić trzeba wykazać się nie tyle co samym refleksem, ale i niezwykłą precyzją.

Niektóre ptaki trzymają w swoich szponach dzieci dyni i tutaj musicie się skupić, gdyż na każdym poziomie macie ograniczoną ilość takich dzieciaków, których możecie stracić, jeśli zombiaki je porwą, a wy ich odpowiednio wcześniej nie ustrzelicie to kończymy grę przegrani. Margines błędu jest bardzo wąski, więc uważnie przyglądajcie się tym ptakom rodem z podrzędnego horroru. Warto również wspomnieć, że na każdym poziomie mamy ograniczoną ilość strzałów. Jednak dobrą wiadomością jest to, że dobrze oddany strzał może powalić więcej niż jednego ptaka i co więcej, jeśli uda nam się zabić więcej niż jednego za jednym zamachem to dostaniemy tym samym więcej punktów. W każdej fali mamy również pewien cel, jak choćby zebranie 100 monet.


Shoot The Zombirds 003

Monety w Shoot The Zombirds zdobywamy strzelając w małe, skrzydlate czaszki, które następnie eksplodują powodując deszcz złotych pieniążków. Użyjemy ich w sklepie gry „Grave Store”, gdzie można dokupić strzały, albo kupić bonus, który pozwoli nam zacząć grę z większą ilością dzieci dyni. Oczywiście ja jestem zawsze za tym, aby oszczędzać monety na wspomagacze, które niekiedy pozwolą nam wstrzymać na chwilę płynący czas. Możemy zmienić także ubranie naszego bohatera, możliwości jest wiele, pytanie co wam się najbardziej opłaca.

Cemetery Bank pozwoli nam również zdobywać więcej monet, możemy polubić grę na Facebooku, albo zagłosować na nią w App Store. Kupimy je także za prawdziwe pieniądze, ale nie wydaje mi się, aby ktoś chciał je wyrzucać w błoto, choć z drugiej strony i wydawca musi jakoś zarobić na utrzymanie APKi. Na dłuższą metę wydawanie prawdziwej kasy na rzeczy do gry jest dla mnie bez sensu i warto skorzystać z darmowych opcji o ile mamy dość dużo wolnego czasu.


Shoot The Zombirds 004

Prostota jak i łatwe sterowanie w Shoot The Zombirds sprawiają, że jest na tyle wciągająca iż do tej pory zyskuje tysiące nowych fanów na całym świecie. Niedługo, jak pisałem na początku, zbliża się Halloween, więc warto sobie przypomnieć o tej aplikacji, zwłaszcza osoby, które kochają gry o strzelaniu do kaczek zechcą sobie przypomnieć młodzieńcze lata.


Gry podobne