Shining Star jest to gra społecznościowa na Facebooku stworzona specjalnie z myślą o dziewczynach, choć nie tylko, niektórzy facecie także lubią tego typu przebieranki. Stworzona przez nas postać może tutaj podjąć pracę, szkolić się i zbierać własnych fanów jako gwiazda Pop. Naszym głównym celem jest zostanie najpopularniejszą super gwiazdą na świecie. Oprócz ciężkiej pracy nad samym sobą możemy tutaj również dekorować dom (za pieniądze wcześniej zarobione), który ukaże naszym fanom to jaki mamy gust i wyczucie smaku.

Recenzja gry Shining Star

Podczas tworzenia postaci możemy wybrać swoją płeć (mężczyzna, kobieta), a następnie do naszej dyspozycji oddanych jest mnóstwo opcji zmieniających nasz wygląd od stóp do głowy np: kolor i uczesanie włosów, twarz i ubrania.


Tworzenie postaci

W grze Shining Star nie jesteśmy na początku zbyt popularni i musimy coś zarobić, aby się sami jakoś dalej rozwijać. Tutaj najlepszym rozwiązaniem jest podjęcie nowej pracy, dlatego też wybieramy się do Biura Pracy w poszukiwaniu ciekawego zajęcia dla siebie. Oprócz tego na liście mamy wszystkie obecnie dostępne oferty, wystarczy wybrać coś odpowiedniego dla siebie. Kiedy już dokonamy odpowiedniego wyboru zostaniemy automatycznie przeniesieni do miejsca, w który zacznie się cała robota. Każdy wypad do pracy zabierze nam punkt energii, ale opłaca się bo nagrody są niekiedy pokaźne. O pomoc można poprosić swoich znajomych z Facebooka, dzięki nim szybciej ukończymy wszystko. Tutaj należy pamiętać, że jeden znajomy może nam pomóc tylko raz dziennie.

Jeśli tego nie zauważyliście to oprócz normalnych zajęć dostępne są również inne prace, specjalne. Na specjalnej zakładce zobaczymy informacje o wydarzeniach takich jak koncerty etc. W odróżnieniu od innych prac tutaj musimy mieć wsparcie w naszych znajomych, nie rozpoczniemy specjalnej pracy zanim nie dostaniemy wsparcia od co najmniej trzech osób.


przebieramy się

Po pracy jesteśmy zapewne zmęczeni, więc czemu by nie udać się bezpośrednio do domu i tam wypocząć, ale na samym początku musimy uwić własne gniazdko. Dlatego oddano nam w grze Shining Star do użytku funkcje pozwalające na dekorowanie i pełną aranżacje swojego mieszkania. Gracz swobodnie może umieszczać/usuwać meble, dekoracje i innego typu elementy, a wszystko według własnych preferencji i upodobań. W trybie „planowania domu” możemy dostosowywać wielkość mebli, przesuwać je i obracać, wystarczy klikać myszką w odpowiednie strzałki w menu kontekstowym. Pamiętajmy tylko o tym, że przy wychodzeniu z tego trybu należy zapisać całą pracę, no chyba, że nie chcemy – wtedy klikamy Cancel.

Jeśli satysfakcjonuje nas to jak urządziliśmy dom możemy klikając na widok aparatu w lewym dolnym rogu utrwalić ten widok i dodać takie zdjęcie do albumu. W ten sposób po kilku tygodniach, podczas których nasz dom zmieni się nie do poznania możemy powrócić wspomnieniami do początków naszej zabawy.


agencja pracy

Jak każda gra społecznościowa tak i Shining Star pozwala nam na wiele interakcji z innymi graczami. W lewym rogu mamy Listę Przyjaciół, która podzielona została na tych, których śledzimy i na naszych znajomych. Jeśli odwiedzając jakiegoś gracza spodoba nam się jego/jej styl to możemy dodać tą osobę do listy obserwowanych i śledzić jej poczynania w świecie super gwiazd.

Oprócz tego co wymieniłem w powyższym opisie znajdziecie w dziś omawianej aplikacji również całą masę innych funkcji, które nie pozwolą Ci się nudzić. Jedno mam tylko zastrzeżenie – gra wygląda pod względem wizualnym – jak inne tego typu przebieranki, nie ma tu w sumie nic interesującego, ani innowacyjnego. Dźwięki także lepiej wyłączyć, a jeśli znajdzie się chłopak, który w to gra i jeszcze nie zwariował to dajcie mi znać.  


Gry podobne