Shards of the Dreams jest jedną z najlepszych darmowych gier MMORPG na przeglądarkę, wydawaną przez studio Amber Games (Strategoria). Można ją łatwo zakwalifikować do typowych gier przygodowych, gdzie cała historia zaczyna się w świecie, który przeżył nagły kataklizm. Na starcie gry spotykamy dość rozbudowany tutorial, który czy chcemy czy nie musimy ukończyć. Zbudowany jest w formie zadań, które pozwolą nam łatwo nauczyć się kontroli i używania wszystkich dostępnych umiejętności. Po ukończeniu zadań/przewodnika, nasza postać zostanie przetransportowana do wioski mgieł. Najlepiej wtedy wziąć kilka zadań od ludzi w wiosce. Później idziemy zabijać potwory znajdujące się w pobliżu. Jednak najlepiej w grze Shards of the Dreams zebrać grupkę znajomych i ruszyć na dungeony, gdzie zbierzemy o wiele lepsze nagrody. Oczywiście zwiedzać tutaj możemy cały świat, podejmować się różnych zadań, a także komunikować się na różne sposoby z innymi graczami. W świecie Shards of the Dreams wszystko jest możliwe.

Shards of the Dreams mmorpg 001


Po uzyskaniu poziomu drugiego w grze MMORPG Shards of the Dreams musimy pomóc takim postaciom NPC jak Hunter, Shady Person, Fisherman, Tavernkeeper i Servant of Dorion. Spotkamy także Wiseman Yk. Wykonując zadania otrzymane od nich będziemy o wiele silniejsi i szybko awansujemy. Na kolejny poziomach pomożemy wieśniakom, dzięki temu poznamy otaczający nas świat. Spotkamy również Kowala, a także Głównego Myśliwego, który wprowadzi nas do świata niebezpiecznych polowań i pasjonujących questów. W grze znajdziecie różnego rodzaju budynki i postacie jak liczni handlarze, a także odwiedzimy Akademię, Tawernę i Rynek. Do poziomu 10 możemy bezpłatnie zmienić klasę postaci w Akademii, w mieście Mgieł. Po przekroczeniu tego poziomu będzie to nas kosztować określoną sumę pieniędzy. Wchodząc do Akademii zobaczymy dostępne klasy i do każdej z nich krótki opis, abyśmy wiedzieli jaką najlepiej wybrać.

Oprócz walk na powierzchni możemy w grze MMORPG Shards of the Dreams zwiedzać liczne instancje, tam znajdziemy o wiele mocniejsze potwory niż te, które żyją na powierzchni, ale również po ich pokonaniu możemy liczyć na o wiele lepsze nagrody. Niektóre z tych instancji możemy wykonać samodzielnie, ale większość z nich musi być najeżdżana całą grupą, jak to się mówi w grupie siła. Pamiętajcie tylko, że dungeony przeznaczone dla grupy graczy są śmiertelną pułapką dla pojedynczego, zagubionego gracza. Jednym słowem nie ukończymy takich instancji w samotności. Zbierajcie więc zawsze grupę znajomych posiadających wymagany poziom (wymagania co do wejścia do dungeonu jest wypisana w oknie dialogowym), zakup odpowiednią ilość eliksirów i jedzenia i wyruszaj do walki. Ważne tutaj jest, aby działając wspólnie myśleć taktycznie, silniejszych graczy postawić na przodzie, aby zbierali te najmocniejsze ciosy, a tych słabszych na tyłach, niech atakują z dystansu. Ważna tutaj jest sprawna komunikacja, nie wychylajcie się, nie działajcie na własną rękę.

Shards of the Dreams mmorpg 002


Każda instancja resetuje się po około 15 minutach, gdy ostatni gracza z grupy z niej wyjdzie. Wszystkie potwory, bossy pojawiają się na nowo po pewnym czasie z wyjątkiem następujących:

  • Wyspa Raven (resetuje się za każdą naszą wizytą)

  • Jaskinia Ognia (reset co 6 godzin)

  • Darin Way (reset co 12 godzin)

W grze MMORPG Shards of the Dreams gracze mogą na różne sposoby zdobywać doświadczenie, zarówno poprzez wykonywanie zadań jak i poprzez zabijanie kolejnych potworów.

Shards of the Dreams mmorpg 003


Każdy gracz może założyć własny klan, aby mieć zawsze z kim robić wypady na dungeony, ale musimy posiadać odpowiednią ilość rubinów. Po założeniu klasnu stajemy się automatycznie jego liderem. Rubiny, które wydaliśmy na założenie klanu stają się teraz częścią bogactwa całego sojuszu. Możemy je użyć do zakupu różnego rodzaju bonusów dla członków. W grze Shards of the Dreams możemy zapraszać dowolnych graczy, ale przed wejściem muszą wpłacić małą dotację. Wpisowe od każdego członka ustalane jest indywidualnie.

Może i gra MMO Shards of the Dreams nie pachnie nowością, ale jak na przeglądarkową grę tego typu i tak potrafi zachwycić niejednego fana gier multiplayer. Grafika mi się nie podobała, ale nie znalazłem za wiele osób co by na nią narzekało, dlatego patrząc na wady i zalety, oceniam grę na dobrą.


Gry podobne