Shaking Vegas to gra przeglądarkowa udostępniona na portalu społecznościowym facebook przez wydawcę licznych gier casualowych Vostu (Magic Valley, Candy Dash), która ponownie przeniesie nas w świat aplikacji match 3 (dopasuj 3). Omawiana aplikacja została wybrana do recenzji ze względu na niebywałą dynamikę rozgrywki oraz nietuzinkową grafikę, co w połączeniu daje nam naprawdę dużo radości i wiele godzin fantastycznej zabawy.

Rozgrywka typu match 3

Podobnie jak w innych grach match 3 tak i w Shaking Vegas mamy na każdą rundę ograniczoną ilość czasu, a dokładnie jest to 60 sekund (dokładnie jedną minutę). Jednak pewnie wielu z Was zastanawia się co owa aplikacja ma wspólnego z Vegas? Otóż jak wiecie to miasto jest stolicą rozrywki tak i tutaj wiele elementów nie różni się wyłącznie kolorami, ale także nadanymi obrazkami, które niekiedy pochodzą z tradycyjnych kart, albo z maszyn w stylu jednoręki bandyta. Naszym zadaniem będzie na ukazanej plansze, pełnej kolorowych elementów odnaleźć jak najszybciej jak największą liczbę grup składających się co najmniej z trzech identycznych elementów, oczywiście położonych obok siebie.


shaking vegas 1

Podczas zbijania kolejnych grup napełnia się pasek z lewej strony ekrany, chcąc nie chcąc aby doszedł do maksymalnej wartości musimy usunąć raz za razem co najmniej dziesięć grup takich samych elementów. Ale musimy robić to niezwykle szybko bo każda zwłoka trwająca dłużej niż trzy sekundy oczyszcza pasek i musimy zaczynać od nowa. Jak widzicie musicie być tutaj niekiedy jak saperzy, pomylicie się i tracicie wszystko co do tej pory zebraliście, ale pomyślcie, że udało Wam się napełnić już ów pasek i co się dzieje? Możemy dzięki temu zdobywać o wiele więcej punktów niż dotychczas. A różnica jest naprawdę spora, choć ten bonus aktywny jest przez dość krótki czas, ale jak się skoncentrujemy i włożymy w to troszkę logiki to na pewno uda nam się osiągnąć niebywały sukces w grze Shaking Vegas.

Pomogą nam liczne boosty

Innym dość ciekawym dodatkiem w owej aplikacji jest pojawianie się na ekranie losowych kostek, na których zobaczycie litery z nazwy gry, wystarczy, że jakimś cudem uda nam się kliknąć we wszystkie litery składające się na Shaking Vegas, a na koniec rundy na pewno dostaniemy dość pokaźną nagrodę. Za każdym razem jak znajdziemy i klikniemy taką literkę to na górnej części ekranu zapala się odpowiednia na widocznym neonie. Jednak to nie wszystko co urozmaica nam tutaj całą zabawę, bo również losowo pojawiają się różnego rodzaju boosty, po kliknięciu na taki element potrafi nam zniknąć linia zarówno pionowa jak i pozioma znajdująca sią na poziomie zbitego elementu, ale są też takie, które zbijają nam określone elementy z całej planszy. Są również inne, ale to już Wasze zadanie aby poznać wszystkie.


shaking vegas 2

Po każdej rundzie możemy zostać poproszeni o zagranie na jednorękim bandycie, mamy tylko określoną dzienną ilość zakręcenia nim, ale niekiedy nagroda może nas zaskoczyć, ale to już potrzebne jest nam niewiarygodne szczęście.

Podsumowanie recenzji

Może i wydaje się wszystko proste w grze Shaking Vegas, ale w sumie o tutaj chodzi, o prostą, ale dynamiczną zabawę jakiej często potrzebują ówcześni gracze. Takie gry logiczno-zręcznościowe dają nam wiele godzin dobrej zabawy, a i rozwijamy przede wszystkim poniekąd umiejętności naszego mózgu. Grafika także została idealnie dopasowana do tematyki, neony, lampki i dużo świecących elementów przenoszą nas w kosztowne i szybkie tempo życia amerykańskiej wizytówki zabawy Las Vegas.Gry podobne