Na poprawę humoru polecamy grę Shakes & Fidget, opartą na popularnym komiksie grę przeglądarkową cRPG. Wcielamy się tutaj w rolę dzielnego i mężnego wojownika, albo mądrego i rozważnego maga czy łucznika obdarzonego sokolim wzrokiem. Następnie ruszamy ku przygodzie w tym pełnym magii świecie online. Cała gra polega przede wszystkim na cyklicznym wykonywaniu różnych misji i zadań, które z kolei są głównym źródłem naszych dochodów, za które dalej możemy rozwijać kluczowe atrybuty naszego herosa.

Grę przygotowało dla nas studio odpowiedzialne za stworzenie takich hitów jak BloodMoon czy kickerStar, czyli studio PlayaGames. Całość gry działa bezproblemowo za pośrednictwem przeglądarki www, a wszystkie systemy wykonano przy użyciu technologii Flash.


Na samym starcie w Shakes & Fidget tworzymy swojego bohatera, którego musimy szkolić i ulepszać, aby mógł stawać do coraz trudniejszej rywalizacji i zmierzyć się z jeszcze bardziej przerażającymi kreaturami zamieszkującymi ów świat fantasy. W wolnej chwili warto zajrzeć do okolicznej karczmy, gdzie ze znajomymi można wychylić niejeden kufel piwa, albo wpaść na arenę i losowo dobierając postać, bądź po konkretnym nicku, rzucić wyzwanie innemu graczowi i sprawdzić jak dobrze przygotowaliśmy herosa.

Tworząc swojego awatara do dyspozycji mamy dwie frakcje, z których każda dzieli się na cztery odmienne rasy. W dalszym etapie już wybieramy imię postaci i ustalamy takie detale jak wygląd ust, oczu i uszy, jak i również dobieramy odpowiednie odcienie. Na końcu wybieramy wspomnianą już klasę spośród trzech predefiniowanych. Nasz wybór na tym etapie jest o tyle ważny bo zadecyduje on poniekąd o przebiegu dalszej rozgrywki, każdy heros różni się od siebie początkowym zestawem atrybutów i umiejętnościami.

Nie jestem materialistą, ale w Shakes & Fidget jak i wielu grach online liczy się kasa, kasa za którą możemy rozwijać zdolności naszego bohatera jak i kupować dla niego nowy sprzęt czy ulepszać ten już posiadany. Nieco mnie poniosło wyżej, gdy posałem i piciu piwa w karczmie, ale za to w tym miejscu możemy dobierać dla siebie odpowiednie zadania, gdzie zawsze do wyboru gra daje nam trzy i to my decydujemy, które z nich opłaca nam się wykonać w danym momencie. Jedno zadanie może przynieść nam sporo doświadczenia, ale mało kasy, inne zaś odwrotnie przyniosą nam sporo kasy, ale mało expa, albo – i tutaj najważniejsze – możemy dostać darmowego grzybka. Grzyby w Shakes & Fidget są walutą premium, którą doceniają wszyscy pragnący bardziej zaawansowanej broni czy dobrej jakości amuletów. Niekiedy też pojawiają się zadania, w których jest szansa na zdobycie specjalnego przedmiotu, ale aby to zrobić musimy wygrać pojedynek co nie zawsze jest takie proste.


Zdjęcia z gry:


Gry podobne