Shaiya to darmowa gra MMORPG należąca do gatunku oferującego zamiast opłat abonamentowych system mikropłatności. Za wydanie gry odpowiada znane wszystkim studio Aeria Games (Last Chaos, Dream of Mirror).

Gra posiada fabułę, którą autorzy osadzili w popularnym ostatnio świecie fantasy, w którym od wieków rozgrywa się walka dobra ze złem. Poznamy tutaj piękny świat Teos, gdzie głównymi rasami panującymi są Smoki, Nordein i Duaminas. To właśnie oni zabili swoją stwórczynię, boginię Etain.


Opis gry Shaiya

Niestety ta śmieć nie przyniosła dla Teos niczego pożytecznego, powstał chaos, a dwie części duszy pięknej bogini zaginęły. Jakby tego było mało to sytuację zobaczyli inni bogowie, którzy od teraz chcą opanować Teos. Wysłali oni potwory, aby podbiły resztki królestwa, wojna trwała całe wieki, smoki prawie zniknęły z powierzchni, a kontrolę nad krainą przejęły siły dobra i zła – światło i ciemność.

gra mmorpg shaiya 001

Zaczynając zabawę w grze MMORPG Shaiya zacząć musimy od utworzenia postaci, a do wyboru mamy trzy rasy, a każda z nich posiada po 3 klasy do wyboru. Elfy mają do wyboru zarówno szybkich Rangerów jak i sprawnych łuczników Archerów, a także nie brakuje im pociągu do magii (Mage). Kolejną rasą są ludzie, gdzie wcielić się możemy w rolę Wojownika, Obrońcy i znanego wszystkim z innych gier MMORPG Priest’a (Kapłana). Po ciemnej stronie mocy opowiedzieli się Vail, gdzie znajdziemy zarówno Assassina jak i magów Pagan, którzy korzystają z pomocy Wyroczni. Deatheaters mają po swojej stronie także potężnych wojowników, jak i wspaniałych obrońców Guardian, a także poznamy tutaj Łowcę.


gra mmorpg shaiya 002

Każdy z nas w grze MMO Shaiya zaczyna zabawę od trybu normalnego, w którym musimy wytrzymać do 40 poziomu, później otwiera się przed nami tryb trudniejszy, może i wtedy coraz wolniej będziemy lewelować naszą postać, ale za to otrzymamy coraz to silniejsze zaklęcia i skille. Jest też tryb ostateczny, ale nie polecam go nikomu, nie jest trudniejszy, ale haczyk jest taki, że jak zginiemy to postać nasza zostaje całkowicie usunięta.

gra mmorpg shaiya 003


Niestety gra Shaiya może i w swoim czasie była innowacyjną gra MMORPG, ale teraz nie znajdziemy w niej nic nowego, po pewnym czasie rozgrywka staje się nużąca, a my zaczynamy szukać czegoś nowego. Rozwój postaci RPG w dzisiejszych grach nie wystarcza, możemy posiedzieć przed taką grą dzień lub dwa, ale w dzisiejszych czasach gracze potrzebują zupełnie czegoś nowego.


Gry podobne