W grze Shadow Fight 3 znajdziemy trzy główne typy walut – monety, klejnoty i energię cienia. Oprócz tego od czasu do czasu mogą być wprowadzane specjalne waluty związane z danym wydarzeniem. Każdy rodzaj waluty jest uzyskiwany na różne sposoby i służy do realizacji specjalnego celu.

Monety

Monety są najczęściej spotykaną walutą w grze. Można je zdobyć jako nagrody za zadania główne i poboczne oraz pojedynki. Alternatywnie, gracze mogą zamienić niektóre swoje klejnoty na monety. Monety służą do kupowania i ulepszania przedmiotów ze sklepu. Rozpoczynając nową grę, gracze zaczynają od 900 monet.


Klejnoty

Szkarłatne klejnoty w kształcie rombów to waluta premium, którą można zdobyć jako nagrodę za bitwy z bossem oraz codzienne misje. Ponadto można je również kupić w sklepie za pośrednictwem zakupów w aplikacji. Są znacznie rzadsze niż monety i mogą być używane do kupowania i ulepszania przedmiotów ze sklepu, a także do otwierania paczek i skrzyń. Rzadkie pakiety boosterów we wszystkich rozdziałach można kupić za 100 klejnotów, natomiast pakiety epickie boosterów kosztują 400 klejnotów, a legendarne można uzyskać za 2000 klejnotów. Rozpoczynając nową grę, gracze zaczynają od 90 klejnotów.

Energia Cienia

Shadow Energy to rodzaj waluty używanej do ulepszania wyposażenia. Można ją kupić w sklepie za monety po znacznie zawyżonej wg. mnie cenie. Energię cienia można również zdobyć, wygrywając dowolne walki, czy to główne misje, czy też zwykłe, a także otwierając skrzynie i odbierając karty bonusowe. Dodatkowo, otrzymanie elementu wyposażenia, który jest już w posiadaniu (duplikat), da graczowi energię cienia. Gracze zyskają więcej, jeśli wymieniony przedmiot zostanie ulepszony, a nawet więcej dzięki większej rzadkości przedmiotu. Gracze mogą ich używać do ulepszania przedmiotów za pośrednictwem sekcji wyposażenia gracza i nie można ich wykorzystywać do żadnych innych celów.

Energia Cienia jest uzyskiwana tylko wtedy, gdy wyposażenie już z graczem jest nagrodą po misjach lub poprzez Pakiety Wspomagające i Skrzynie. Nie można go uzyskać poprzez ulepszenie przedmiotów w sklepie. Rozpoczynając nową grę, gracze zaczynają od 150 energii cienia.


Tokeny Księżycowe

Tokeny Księżycowe były specjalnym rodzajem waluty wprowadzonym podczas wydarzenia Chiński Nowy Rok 2018. Przypominające bilety, wgrać możne je było w nagrodę za pokonanie Małpiego Króla i jego sług w Turnieju Księżycowym. Gracze mogą wygrać od 5 do 120 biletów za udział w zwykłym trybie turnieju i od 50 do 800 biletów, jeśli walczyli w trybie wielkim. Te bilety księżycowe można wykorzystać do zakupu i ulepszenia zestawu wyposażenia Monkey King w sklepie. Po zakończeniu Turnieju Księżycowego wszystkie zalegające Tokeny będące w posiadaniu gracza zostały zamienione na monety.

Trofea

Trofea były specjalnym rodzajem waluty, za pomocą którego można było kupować i ulepszać unikalne zestawy wyposażenia ze sklepu. Zostały wprowadzone po raz pierwszy podczas wydarzenia Sanguine March 2018.

Mają różny kształt w zależności od wydarzenia, można je było uzyskać, biorąc udział w wydarzeniu specjalnym. Zdobycie większej liczby etapów spowoduje nagromadzenie zdobytych trofeów, które zostaną przyznane po ukończeniu wszystkich etapów lub jeśli gracz trzykrotnie zawiódł w którymkolwiek etapie.


Na zakończenie wydarzeń wszystkie wolne trofea będące w posiadaniu gracza zostały zamienione na monety.


Gry podobne