Duty of Sentinel, obecnie po zmianie nazwy to Sentinel Heroes, jest to darmowa gra strategiczna z elementami RPG, która łączy w sobie karciankę z możliwościami jakie daje nam turowa walka. W fantastycznym, nieco chaotycznym świecie, wielki przywódca Thrall zwołał do siebie największych bohaterów, z którymi chce ruszyć do walki przeciwko siłom złego Ducha Smoka. My wcielamy się w jednego z takich bohaterów i zaczynamy przewodzić grupą wojowników. Jednak oprócz wojny pomiędzy Sentinel a Scourage, Sentinel Heroes oferuje nam masę innych funkcji i aktywności od elementów RPG, poprzez strategiczne planowanie i multiplayerowe interakcje.

Karciani bohaterowie na start

W omawianej grze wcielimy się w jedną z trzech klas postaci. Możemy wybrać Phantom Assassin, albo Sacred Warrior’a czy Silencera, a następnie rekrutować setki innych bohaterów podzielonych na grupy, tych o wielkiej odporności, o nieposkromionej sile, albo tych o niesamowicie wielkiej inteligencji.


main_scenario

Każdy bohater to karta, a każda karta może być przypisana według kolorów do pewnego stopnia rzadkości. Najbardziej powszechni są wojownicy o białym kolorze, a ci najlepszej jakości, z najwyższej półki mają przypisany kolor pomarańczowy. Każdy z nich posiada kilka umiejętności i trzy bazowe atrybuty, które decydują o ich mocy. Bohatera można rekrutować do armii na trzy sposoby, czyli po pokonaniu go w walce, za monety, albo za kredyty wywalczone na arenie czy w specjalnych zadaniach.

Strategiczne formacje bitewne

Gracze w Sentinel Heroes mogą rekrutować ogromne ilości jednostek, ale na polu walki mogą mieć jedynie pięciu bohaterów. Jak wspomniałem wcześniej podzieleni są na trzy różne typy, w zależności od spełnianej roli na polu walki. Jednak każdy bohater różni się od innych specjalnymi skillami, specyficznymi statystykami i kombinacjami obu tych cech. Tym samym gra wymaga od nas strategicznego planowania formacji i tego co w ich skład wejdzie, jacy to będą bohaterowie.


Walki PvE i PvP

Sentinel Heroes pozwala nam brać udział w walkach zarówno z przeciwnikami sterowanymi komputerowo (NPC) jak i z innymi graczami na specjalnej arenie. Tym samym walcząć z AI ruszamy na specjalne kampanie, a w wolnej chwili zawitamy na arenę, gdzie poszukamy godnego siebie przeciwnika.

battle (1)

Każda walka przeniesie nad na podzielone w myśl siatki pola walki, gdzie taktyka jest kluczem do zwycięstwa, a ono przynosi nam monety, doświadczenie, materiały i itemy.


Ulepszenia bohaterów i postacie

Gracze korzystający z uroków gry Duty of Sentinel mogą zdobywając doświadczenie levelować swoją postać i umacniać ją tak, aby była jeszcze silniejsza w walce, głównie za pomocą monet, materiałów i przedmiotów zdobywanych w zadaniach i na arenie. Można ulepszać także bohaterów, ich umiejętności i łączyć ze sobą identyczne karty, aby jeszcze bardziej je zboostować.

Dodatkowo wzmocnimy naszych bohaterów całą serią sprzętów wymaganych do wypełnienia ekwipunku. Mało tego, sami możemy coś stworzyć dzięki sekretnym materiałom zapisanych w tajemniczych zwojach, które w większości przypadków dropią z bossów.

Czy Sentinel Heroes ma szansę na powodzenie? Tak, o ile wydawca nieco wypromuje swoją grę, bo póki co jest z tym naprawdę kiepsko.


Gry podobne