Historia narodów, olbrzymiej ilości osób i setek generacji jest ukryta pod ziemią. Ale zawsze znajdą się Ci, którzy chętnie odkryją wszelkie tajemnice, tacy łowcy przygód, którzy czyhają na artefakty, starożytne skarby i co najważniejsze, na wspomniane sekrety, sekrety przeszłości, które mogą zmienić przyszłość.

W grze Secrets of the Past dołączymy do mądrego profesora Indiana Croft i jego uroczej asystentki Lara Jones, a swoją podróż rozpoczniemy od zwiedzania Starożytnej Grecji, gdzie zbierzemy potrzebne materiały, dzięki którym odkryjemy to co od dawna skrywa ta antyczna cywilizacja.


Secrets of the Past

Wszystko wygląda niemalże idealnie dopóki nie uruchomimy gry, wtedy okazuje się, że jest to kolejna gra logiczna utrzymana w stylu „dopasuj 3 elementy do siebie” i na tym będzie polegać cała nasza zabawa. Każda odwiedzana przez nas cywilizacja podzielona zostanie na 20 poziomów, poziomów w których zmagamy się z planszami wypełnionymi kolorowymi symbolami i to je musimy przestawiać tak, aby dopasować do siebie co najmniej trzy identyczne elementy.

Zasady gry nie różnią się praktycznie niczym od znanych nam z innych match trójek. Jeśli uda nam się dopasować dłuższe łańcuchy elementów niż trzy symbole to wywołamy bomby jak i inne ciekawe bonusy, a najlepiej już dopasować pięć elementów w jednej linii, w ten sposób powstaje specjalny tęczowy bonus, który po dopasowaniu z dowolnym kolorem usuwa wszystkie symbole o kolorze identycznym jak ten dopasowany z tęczą.


Przechodząc kolejne poziomu otrzymujemy elementy kolekcji w nagrodę i jeśli zbierzemy już wszystkie tworzące daną kolekcję to możemy ją zamienić na jeden ze skarbów. Pięć określonych skarbów wymienimy później na artefakty i tak dalej, jednak najciekawsze jest zakładka Eventy, ale musicie to już sprawdzić sami.

Secrets of the Past

Doświadczenie i bystre oko pozwoli nam przechodzić poziomy szybciej i szybciej, ale musimy pamiętać o zadaniach, nie wystarczą tylko punkty choć one są również ważne, ale bez wykonania z góry narzuconych zadań nie osiągniemy na poziomie maksymalnej liczby gwiazdek (trzech), a co za tym idzie nie zgarniemy całej, możliwej nagrody. Nie martwcie się jednak jeśli nie powiedzie Wam się za pierwszym razem, wynik można poprawić wracając do dowolnego, wcześniej przebytego poziomu, co więcej przechodząc go kolejny raz zgarniemy w nagrodę przedmiot do kolekcji. Tym samym kolekcji zbierać można multum, wystarczy tylko czas i dobre chęci. Jednak jeśli nie uda nam się przebyć poziomu to stracimy życie, one odnawiają się co pewien czas, ale jeśli ich licznik pokaże nam 0 to nie będziemy mogli kontynuować zabawy dopóki choć jedno z nich się nie odnowi albo dopóki nie poprosimy znajomego o podarowanie nam jednego życia.


Dla leniwych gra Secrets of the Past oferuje nabycie za realną gotówkę waluty premium gry, którą są zielone klejnoty, których ikonka widnieje w górnym, lewym rogu ekranu gry. Klejnoty pozwolą nam kontynuować zabawę jeśli skończy nam się czas bądź dostępna ilość ruchów. Pozwalają odnowić nam również natychmiastowo wszystkie życia i kontynuować zabawę jak i wykupić od razu elementy kolekcji czy zbieranych artefaktów.

Gra Secrets of the Past jest dostępna za darmo dla każdego, wystarczy wejść na portal Facebook i rozpocząć swoją podróż po tajemnicach starożytności.


Gry podobne