W przeglądarkowej grze Secret Relict od studia Upjers (My Free Zoo) udamy się ku największym przygodom, w poszukiwanie cennych skarbów, których ślady zatarły tysiąclecia. Nasze przygody głównie będą się rozgrywały na iście egzotycznych terenach. Użyjemy wszelkich atrybutów każdego archeologa w naszych poszukiwaniach, oddano nam zarówno kilof jak i lupę, siekierę czy też linę. Ciężki mi tutaj określić główną tematykę, ale chyba jak napiszę, że jest to gra przygodowa to nie wiele minę się z prawdą. Na każdej mapie może kryć się wszędzie coś cennego, dlatego każdą z nich przeszukamy kwadrat po kwadracie, a możliwe, że znajdziemy cenne rubiny, albo szmaragdy. Oczywiście są tu także inne skarby jak kwarce, a również może uda Wam się znaleźć jakiś cenny artefakt. Jednak nie zdziwcie się jak zamiast cenne kruszcu wykopiecie kość, czaszkę albo swoje stare śmierdzące skarpetki. Jednak cóż to by była za zabawa jakbyśmy zawsze znajdowali to co chcemy, a praca archeologa wcale nie jest taka prosta jak się wydaje.

Jednak w grze na przeglądarkę Secret Relict, aby zniechęcić wszystkich graczy wprowadzono coś na wzór energii, tyle, że tutaj nazywa się to siłą, więc do każdej akcji jaką chcemy wykonać będziemy jej używać. Jak to bywa z podobnymi systemami siła odnawia się co parę minut, ale jeśli nam się skończy to może nam taka sytuacja ładnie ukrócić pasję wykopywania skarbów.


secret relict 1 

Darmowa gra Secret Relict nie jest wolna od jakiejkolwiek rywalizacji, przecież wykopanie ogromnego diamentu wzbudzi nie lada zazdrość w środowisku archeologicznym, mogą oni knuć przeciwko nam spisek, próbować nam rzucać przysłowiowe kłody pod nogi, ale jest na to rada – laleczki voodoo. Posiadają one moc, moc dzięki której obronimy się przed licznymi atakami ze strony naszych przeciwników. Tym samym mamy w jednej grze i przygodę i walkę, no nie wspominam już o jakże ważnej obronie.

Podczas naszych wykopalisk w grze Secret Relict nie jednokrotnie spotkacie się z tajemniczym i zagadkowym sfinksem. Jeśli już na niego trafimy będziemy musieli rozwikłać nie lada zagadkę, a musimy to zrobić jeśli chcemy zakończyć kopanie i iść dalej. Taki system dodaje kolejnego elementu do rozgrywki, nie liczy się tutaj zawsze dostępna ilość siły, odpowiednie narzędzie czy też kasa, czasem trzeba logicznie pomyśleć, zaangażować się umysłowo, a nie brnąć przez grę bezsensu i konkretnych celów. Wracając do tematu narzędzi to każde jakie posiadamy możemy ulepszyć co jest niezwykle przydatne, aby sprostać coraz bardziej wymagającym wyzwaniom. Dodatkowo niektóre tereny będą wymagały konkretnego poziomu narzędzia, jeśli nie będzie miało odpowiedniego levela to musimy poczekać, aż uda nam się zarobić na ulepszenie sprzętu.


secret relict 2

Oczywiście w grze Secret Relict nie zabraknie licznych zadań do wykonania, jeśli uda nam się przez nie przejść to zostaniemy sowicie nagrodzeni. Jednak to nie wszystko, bo zostaniemy również nagrodzeni za zwykłe wykopaliska, za badanie dna morskiego czy przeglądania kwadrat po kwadracie określonych miejsc za pomocą lupy. W grze są dwie waluty, zarówno możemy posiadać srebro, które zdobywamy w trakcie zabawy, ale również mamy tutaj walutę premium jaką jest złoto.

Gra Secret Relict jest darmowa, ale nie przekonała mnie do siebie, a to może dlatego, ze wygląda jak wyciągnięta wprost z lat 90-tych. Grafika jest szczerze mówiąc okropna, dźwięki beznadziejne. Powoli dochodzę do jednego wniosku, że studio Upjers schodzi na psy wypuszczając coraz to większe buble.Gry podobne