Podczas gdy gra Secret Passages: Hidden Objects od Pocket Gems nie jest jedyną grą z ukrytymi przedmiotami na iOS to chyba jest najlepszym wyborem spośród wszystkich innych. Zwłaszcza teraz, gdy pojawiła się także na Androidzie.

Gra zabiera nas w tajemniczą podróż poprzez tajemnicze przejścia łączące ze sobą różne ery w dziejach ludzkości, dzięki czemu możemy poznać różnego rodzaju cywilizacje i przy okazji pomóc młodej dziewczynie rozwiązać tajemnicę zaginięcia jej ojca przed wielu laty.


Opis gry Secret Passages

Każda scena w Secret Passages jest dopasowana tematycznie (graficznie) do ery, którą odwiedzamy jak i do miejsca. Czasy współczesne objawiają się wraz z ogromnymi bibliotekami, biurowcami i dopasowanymi do nich przedmiotami, które przyjdzie nam się w gąszczu innych rzeczy odszukiwać.

Secret Passages

Normalnie w takich grach zbieramy jedynie jedną walutę, tutaj są to monety, ale prócz nich musimy szukać kluczy, łopat i wiele innych, dodatkowych materiałów zanim ruszymy w dalszą podróż.


Dodatkowo na każdej scenie mamy możliwość zbierania reliktów i pewna ich liczba potrzebna jest, aby zmienić je w monety. To zmusza nas niekiedy do powtarzania, wielokrotnego, danej sceny aby tym samym zdobyć jak największe ich ilości, a co za tym idzie zarobimy dzięki temu o wiele więcej monet. W międzyczasie powtarzanie jak i normalna rozgrywka, będzie wysysać naszą energię, która mimo że odnawia się wraz z upływem czasu mocno ograniczy nam długość pojedynczej sesji z grą.

Uważajcie także, żeby nie pozostawić swojego urządzenia na dłuższą chwilę, gdy rozwiązujemy scenę, gdyż wtedy rozłączy nas z grą, a scena zostanie ukończona niepowodzeniem – co równoznaczne jest z marnowaniem cennej energii.

Secret Passages


I tutaj w przypadku braku energii wyłania się waluta premium, czyli sposób na zarobienie na samej rozgrywce, a może na samych graczach? Co wolicie? Po pewnym czasie zdacie sobie sprawę, że bez owej waluty coraz ciężej iść do przodu, coraz ciężej jest nam się uporać z kolejnymi zadaniami, więc będziemy potrzebować paczek z energią, dodatkowych przedmiotów, a to dostępne będzie za grubą kasę, naszą kasę.

Gra Secret Passages: Hidden Objects to doskonały przykład dobrej produkcji, dobrej gry z ukrytymi przedmiotami, co dla fanów zagadek i poszukiwaczy skarbów będzie niezwykłą gratką. Więc nie czekajcie dłużej, wbijajcie na Google Play i pobierajcie ją na Androida, chyba że wolicie na iOS.


Gry podobne