Second Life to kolejna symulacja zwyczajnego życia zamknięta skrzętnie w grze MMORPG, gdzie liczy się jedynie społeczeństwo. Grę przygotowało dla nas studio Linden Research, na którego koncie znalazły się takie tytuły jak BlocksWorld i Desura. Gracze tutaj zaczynają od stworzenia własnej postaci i ruszają do … no właśnie, do normalnego życia.

Opis gry Second Life

Cała rozgrywka to kolejne interakcje z innymi użytkownikami, rozmowy, przyjaźnie czy szukanie przysłowiowej zwady. Jeśli nieco rozejrzymy się po Second Life to znajdziemy bardziej rozbudowane możliwości jak tworzenie wielki balów, przyjęć. W wolnej chwili zajmiemy się zarobkiem na przykład na handlu czy prowadzeniem walk, ale po co tyle agresji.


Podczas tworzenia naszego ja mamy sporą gamę możliwości personalizacji, głównie odnośnie wyglądu zewnętrznego, gdzie ubrań mamy setki jak nie tysiące. Jeśli chcemy to za pomocą wbudowanego czatu możemy rozmawiać z innymi graczami, a także dzięki wbudowanym animacjom wyrażających nasze uczucia można przekazać w tym wirtualnym świecie swoje emocje.

Jeśli chodzi o grafikę to Second Life prezentuje nam wspaniałe środowisko 3D, gdzie można wyruszyć do pracy, aby zarobić na swoje rozrywki czy na nowe ubrania. Można nawet zbudować własny lunapark i zarabiać na biletach.

Wchodząc do gry możemy wyszukać inne osoby, przejrzeć ich postać i dokonania, a później to wszystko ocenić. Im wyższe jest nasza ocena od użytkowników tym wyższy jest nasz status społeczny co w przyszłości owocuje sporymi bonusami.


Niestety gra Second Life nie jest darmowa i należy co miesiąc opłacać abonament, aby móc grać dalej.

Zdjęcia z gry Second Life:


Gry podobne