Scions of Fate jest to jedna z gier MMORPG, która wyszła ze studia KRGsoft i już po samej grafice jak i tematyce widzimy, że miała być przeznaczona jedynie dla azjatyckich graczy. Jednak właśnie u naszych skośnookich kolegów zyskała sobie taką przychylność, że w kilka miesięcy zawstydziła swoim sukcesem wielomilionowe produkcje.Gra przypadnie do gusty tym, których tematyką przyciągnęła do siebie gra Yulgang 2, gdyż i Scions of Fate w dużej mierze bazuje na tym komiksie, gdzie najważniejsze są sztuki walki.

Fabuła gry przenosi nas do innego wymiaru, gdzie tym co najbardziej wpływa na życie to sztuki walki i ich znajomość może zadecydować o być, albo nie być każdego wojownika. Dzieci od najmłodszych lat szkolą się u różnych mistrzów i wszystkie nauki przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Jednak w miarę upływu czasu powstała frakcja Porządek, która skupiała wokół siebie wiele grup, szkół walki. Jak to w życiu bywa, skoro jest Porządek to musi być i Chaos i właśnie taka frakcja powstaje stworzona przez przeciwników nowego porządku. Nic dodać nic ująć, bez wojny się nie obeszło. Tym samym my w Scions of Fate decydując o własnym losie musimy zastanowić się, po której z tych dwóch stron się opowiedzieć.


Walcz po stronie Porządku, albo Chaosu

Kolejnym naszym wyborem będzie jedna z dostępnych, pięciu klas postaci. Wybierać można spośród takich postaci jak Bladesman, Swordsman, Archer, Healer czy Spearman. Wystarczy tylko określić jaki styl gry najbardziej nam odpowiada i dobrać coś z wyżej wymienionych do indywidualnych preferencji.

Scions of fate 004

Cały gameplay w Scions of Fate nie różni się od tego co mamy w standardowych grach MMO. Są misje i liczne zadania, możemy zbierać walutę gry i surowce, ale najważniejsze jest doświadczenie, które zadecyduje o naszym poziomie – a sami wiecie jak level jest ważny w tego typu grach. Im wyższy jest on tym wyższy poziom umiejętności możemy posiadać. Dodatkowo w grze zaimplementowano system mentora, oznacza to że każdy gracz na odpowiednio wysokim poziomie może zostać nauczycielem początkującego, szkolić go, pomagać w rozwoju umiejętności. Jednym słowem możemy mieć własnego ucznia, albo zostać czyimś podopiecznym.


Jednak to nie koniec, bo każdy może mieć własnego podopiecznego w postaci pet’a, który będzie krok w krok podążał za nami walcząc i broniąc naszego imienia. Również i naszemu chowańcowi możemy rozwijać umiejętności i atrybuty.

Scions of Fate przypadnie do gustu wszystkim, którzy kochają się w japońskich klimatach. Gra dostępna jest do dnia dzisiejszego kompletnie za darmo, ale aby zagrać należy pobrać niewielkiego klienta gry.

Zdjęcia z gry


Wymagania sprzętowe

  • Pentium III 700 MHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB
  • 500 MB HDD

Gry podobne