Obecnie nie da się z dnia na dzień zostać czarodziejem i to dotyczy nawet świata wirtualnego, co udowadnia nam gra Schools of Magic. Zadaniem gracza jest budowanie i zarządzania swoją własną szkołą magii, do której będą uczęszczali początkujący magicy jak i bardziej zaawansowane persony w kunszcie magicznym. To my pomożemy im zostać jeszcze potężniejszymi magami niż dotychczas.

Gra Schools of Magic to przygodówka, która łączy w sobie także możliwości gier budowlanych, a to z kolei zmusza nas do nauki tajnik zarządzania surowcami. Nie zabraknie również licznych walk przy użyciu efektywnych zaklęć.


Przed nami również kolejne zadanie, musimy ocalić królestwo przed wpływamy innych (czterech) szkół magii, które słyną z mrocznych zaklęć, tajemnych powiązań z podziemnym światem i wszechobecnego zła, które rozsiewają w każdym zakamarku świata gry. Przyjdzie nam się zmierzyć z druidami, magami, kapłanami jak i śmiertelnie niebezpiecznymi nekromantami w epickich walkach o tajemniczą moc.

buduj własną szkołę magii

Gra umożliwia nam także walkę z innymi graczami w potyczkach rozgrywanych w czasie rzeczywistym. Najważniejsze jednak jest to, aby być ciągle czujnym, bronić swojej szkoły przed atakami ze strony czarnoksiężników z rywalizujących szkół.


Aby jednak skutecznie bronić się w Schools of Magic musimy trenować ciągle nowych magów w murach własnej szkoły, ulepszać infrastrukturę i prowadzić badania nad nowymi zaklęciami jak i wyposażyć się w fantastyczne, magiczne przedmioty, których można użyć podczas walki.

Decydując się na zabawę będziemy musieli zmierzyć się z mitycznymi potworami, orkami, minotaurami, gryfami i innymi stworzeniami, które tylko czekają na chwilę słabości odsłaniające drogę do zniszczenia Szkoły Magii.

W międzyczasie możemy wziąć udział w licznych kampaniach, które poprowadzą nas w głąb magicznego świata, gdzie spotkamy wspaniałych magów, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć. Możemy również personalizować naszego czarodzieja, wyposażyć go w kapelusze, płaszcze, peleryny, pierścienie jak i różnego rodzaju broń, które dodają specjalne umiejętności.


Pod względem graficznym Schools of Magic prezentuje się wspaniale, wszędzie widzimy ciekawe efekty itd. Dźwięk jest nieco irytujący, ale da się suma summarum z tym wszystkim wytrzymać. Gra jest ciekawa, polecam ją każdemu, kto lubi klimaty rodem z Harry’ego Pottera.

Zagramy w nią za darmo, pobrać grę można z iTunes na iOS i na Google Play (Android).


Gry podobne