Twórcy popularnych gier mobilnych, takich jak OnPipe i Perfect Slices, powracają z nową, ekscytującą grą logiczną o nazwie Sand Balls. W rzeczywistości ta gra mobilna może zapewnić wiele godzin rozrywki. Pomimo tego, że ma minimalistyczną i prostą rozgrywkę, Sand Balls może być uzależniająca i przyjemna.

Celem Sand Balls jest doprowadzenie jak największej liczby piłek z punktu A do punktu B. Jak sama nazwa wskazuje, będziesz prowadzić piłki przez piasek. Ponadto na drodze stanie Ci mnóstwo przeszkód. Z tego powodu nasza szczegółowa lista porad i sztuczek może być bardzo przydatna. Więc bez zbędnych ceregieli zanurzmy się głęboko w piasek i wysyłamy piłki do miejsca docelowego.


Upewnij się, że wszystkie kule dosięgną ciężarówki

Sand Balls to gra oparta na prostej koncepcji – narysuj ścieżkę w piasku, aby uniknąć przeszkód. Niestety blokady będą dostępne we wszystkich kształtach i rozmiarach. Innymi słowy, bariery sprawią, że twoje zadanie będzie coraz trudniejsze w miarę postępów w grze. Oczywiście wczesne etapy stanowią mniejsze wyzwanie.

Tak czy inaczej, ważne jest, aby rozwinąć nawyk przenoszenia wszystkich piłek do ciężarówki, która na nie czeka. Jeśli nie dostarczysz wymaganej ilości piłek, będziesz musiał ponownie zagrać na tym poziomie. Liczba na dole ekranu informuje o liczbie piłek, które musisz dostarczyć do ciężarówki. W gruncie rzeczy najlepszym sposobem jest utrzymanie kulek w ciasnej formacji. W ten sposób wszystkie poruszą się po piasku i jednocześnie wejdą do ciężarówki.

Użyj przycisku Ponów próbę, jeśli nie dostarczysz wystarczającej liczby piłek

Jak powiedzieliśmy, podczas gry będziesz odpowiedzialny za dużą liczbę piłek. Jeśli to nie wystarczy, po drodze zostaną rozrzucone różne rodzaje blokad dróg. W rezultacie proces przemieszczania się przez piasek będzie bardziej wymagający, niż może się początkowo wydawać. Jedną z porad, którymi moglibyśmy się z tobą podzielić, jest to, że powinieneś rysować szerokie ścieżki w piasku. Innymi słowy, przeciągnij palcem w lewo i prawo, aby usunąć dużą ilość piasku.


W ten sposób powinieneś przenieść wystarczającą liczbę piłek do samochodu dostawczego. Ale jeśli z jakiegoś powodu nie dostarczysz wystarczającej liczby piłek, będziesz musiał ponownie zagrać na tym poziomie. Sugerujemy więc naciśnięcie przycisku Ponów, gdy tylko zauważysz, że ciężarówka się nie porusza. Aby to wyjaśnić, ciężarówka odjedzie, gdy dostarczysz jej wystarczającą liczbę piłek. Jeśli nie, nie ma sensu czekać. Kliknij przycisk w lewym górnym rogu i spróbuj ponownie.

Jeśli wszystko inne zawiedzie – Pomiń poziom

Sekret doprowadzenia wszystkich piłek do ciężarówki polega na odważnych pociągnięciach po piasku. Innymi słowy, im więcej piasku usuniesz – tym więcej miejsca będzie na kulki. Oczywiście każdy poziom będzie miał własny zestaw przeszkód, które należy wziąć pod uwagę. Ale z praktyką powinieneś być w stanie przejść przez grę w stałym tempie.


Jednak niektóre poziomy mogą stanowić trudniejsze wyzwanie niż pozostałe. Oznacza to, że utkniesz próbując pokonać dany poziom. W tych momentach może pojawić się frustracja. Na szczęście gra oferuje proste i skuteczne rozwiązanie. Klikając przycisk Pomiń w prawym górnym rogu, możesz bez problemu przejść do następnego poziomu. Jedyne „poświęcenie”, które musisz zrobić, to obejrzeć film promocyjny. Oglądaj reklamę za każdym razem, gdy chcesz przejść do następnego poziomu w Sand Balls.

Użyj bomb, aby wysadzić przeszkody

Jak wspomnieliśmy już kilka razy, Twoim zadaniem będzie narysowanie ścieżki i wysłanie piłek do ciężarówki dostawczej. Jednak wiele przeszkód będzie próbowało utrudnić ci to zadanie. Wszystkie rodzaje ścian, filarów, dziur lub wirujących ostrzy staną ci na drodze, w zależności od poziomu.

Wyjaśniliśmy już, jak możesz przejść do następnego poziomu w Sand Balls. Istnieją jednak inne metody, które mogą pomóc w poruszaniu się po kolejnych poziomach. Na przykład możesz użyć bomb, aby wyczyścić duże sekcje pola gry. Aby to wyjaśnić, bomby będą leżeć w pewnych miejscach na piasku. Podczas manewrowania kulkami wokół przeszkód natkniesz się na nie. I wszystko, co musisz zrobić, to zrobić ścieżkę w kierunku bomby, aby rozpocząć eksplozję. W rezultacie detonacja rozbije otaczające blokady drogowe, przepychając kule dalej.

Ulepsz ciężarówkę, aby zdobyć więcej diamentów

Po dostarczeniu piłek do ciężarówki samochód odjedzie i nagrodzi cię diamentami. Jeśli uda ci się doprowadzić wszystkie piłki do linii mety, twoje wysiłki zostaną nagrodzone doskonałym wynikiem. Innymi słowy, otrzymasz trzy gwiazdki i pęczek różowych diamentów. Diamenty są walutą w grze. Powinieneś więc zebrać ich jak najwięcej.

Na przykład jednym ze sposobów zwiększenia liczby diamentów jest ulepszenie samochodu dostawczego. We wczesnych etapach gry kulki będą transportowane małą ciężarówką. Ale gdy wspinasz się po poziomach, możesz odblokowywać coraz lepsze samochody. W rzeczywistości im większa ciężarówka, tym więcej kulek może unieść. Oznacza to, że w nagrodę otrzymasz więcej diamentów. Dlatego opłaca się zainwestować kilka kamieni szlachetnych, aby odblokować nową ciężarówkę.

Użyj diamentów, aby odblokować nowe kulki

Szczerze mówiąc, Sand Balls nie jest grą, która oferuje szeroki wachlarz opcji i funkcji. Przeciwnie, prostota gry jest jedną z głównych zalet Sand Balls. Biorąc to pod uwagę, istnieje kilka dodatkowych elementów, które mogą poprawić wrażenia z gry.

Na przykład Sand Balls oferują możliwość zmiany kolorów i faktury kulek. Wchodząc do sklepu, możesz odblokować nowe kule. Oczywiście będziesz musiał zapłacić pewną opłatę za odblokowanie nowego typu. Jednak gra stanie się znacznie bardziej kolorowa, gdy tylko wydasz pieniądze. Nie wahaj się więc odwiedzić sklepu, gdy tylko gra poinformuje Cię, że dostępne są nowe kulki. Zmieniając rozmiar i strukturę kulek, poprawisz ich zwrotność. W tłumaczeniu łatwiej będzie prowadzić je przez przeszkody i blokady dróg.

Zbierz bezpłatne prezenty

Tak więc diamenty są najlepszym przyjacielem gracza. W związku z tym nigdy nie możesz dostać ich dość dużo, albo wystarczająco dużo ile byś chciał. Oznacza to również, że powinieneś wykorzystać każdą możliwość zdobycia większej liczby tych różowych kamieni szlachetnych.

Jedną z najprostszych metod jest przyjmowanie bezpłatnych prezentów. Aby to wyjaśnić, Sand Balls raz na jakiś czas rzuca nam prezent. Nie trzeba dodawać, że prezent jest bezpłatny i otrzymasz mnóstwo diamentów, których możesz użyć w Sklepie. Tak czy inaczej, darmowe prezenty są świetną zachętą. Dzięki zwiększeniu liczby diamentów, które masz do dyspozycji, gra Sand Balls nagle stanie się znacznie przyjemniejsza. Dlatego przyjmij nagrody i mądrze zainwestuj diamenty.

Jak najlepiej wykorzystać poziom bonusowy?

Oprócz okazjonalnych bezpłatnych prezentów, Sand Balls przedstawi Ci kolejną kuszącą ofertę. Innymi słowy, poziomy bonusowe pojawią się po przejściu 5 poziomów w grze. Oczywiste jest, że należy zmaksymalizować liczbę diamentów, które zbierzesz podczas tego poziomu. W pewnym sensie oferty bonusowe są kolejną formą gratisów i wydaje się, że Sand Balls jest pełen takich funkcji.

Ponadto koncepcja poziomów bonusowych jest prosta i łatwa do zrozumienia. Krótko mówiąc, wystarczy przeciągnąć palcem w dół i narysować prostą ścieżkę, którą podążą kule. Gdy otworzysz drogę, lawina kolorowych kulek spadnie do ciężarówki. W rezultacie otrzymasz więcej diamentów niż kiedykolwiek wcześniej. Ponadto gra oferuje niesamowitą ofertę czterokrotnego pomnożenia wygranych.


Gry podobne