S4 League jest to gra MMOTPS z grafiką 3D, gdzie wszystko rozgrywa się w uniwersum sci-fi. Możemy zagrać w jednym z dostępnych ośmiu trybów, wybierać się na cotygodniowe misje i zarabiać kasę, aby później za nią dokupić jakiś sprzęt dla postaci, albo ulepszać ten obecnie używany. 

W sumie to zabawne jak deweloperzy wspólnie kopiują od siebie rozwiązania w najnowszych grach MMO. Aeria Games ma swojego WolfTeama, Nexon cieszy się Combat Arms, a IJJI ma Soldier Front. Idziemy dalej, Gamers First ma War Rock, a NetGame Operation7 i teraz Alaplaya ma S4 League. W sumie praktycznie każdy wydawca ma jakiego shootera w swoim portfolio, ale w obecnej chwili jest ich stanowczo za dużo na rynku, że ciężko przebić się z czymkolwiek nowym. Większość z nich jest bardzo podobna do siebie, ale S4 League jest jednak inna, wyjątkowa.


Tutaj mamy szybką akcję godną dobrego MMO, możemy skakać po ścianach, biegać po nich, a także używać mieczy, choć widać, że akurat ten element zaciągnięto z GunZ. Dwa najpopularniejsze tryby gry to Team Deathmatch i Touchdown. Team Deathmatch stawia do walki między sobą dwie drużyny, z których ta która zdobędzie na koniec najwięcej punktów wygrywa, ale każdy fan FPS’ów na pewno zaznajomiony jest z tym trybem, gdyż występuje on niemalże wszędzie.

s4-league-5

W trybie Touchdown będziemy przechwytywać kule i musimy ją zanieść nie do swojej bazy, ale do bazy przeciwnika. Gdy gracze łapie ową kulę to nagle jego stamina zeruje się i nie pozwala mu biegać, co w znaczny sposób utrudnia jej dostarczenie do celu. Mało prawdopodobne jest to, że komuś bez obstawy uda się donieść kule do bazy wroga bez utraty życia. Dlatego w tym trybie ważna jest walka drużynowa, współpraca, a gdy jeden członek teamu umiera drugi musi przejąć po nim kule i iść dalej. Niestety mapy w tym trybie są śmiesznie małe i ledwo co pomieszczą 12 graczy. Za to zabawa jest dynamiczna i dość fajna.


Co odróżnia ją od innych strzelanek MMO?

Wkurzało was to kiedy w Combat Arms kupowaliście jakąś broń, którą otrzymaliście na pewien czas, a i nawet gdy nie byliście w grze czas płynął i po kolejnym zalogowaniu broni już nie było? Tak, ale w S4 League już tak nie ma, kupując broń jest aktywna ona kiedy tylko chcemy, a czas płynie wyłącznie w trakcie gry, a nie nawet wtedy gdy jesteśmy zalogowani.

Co więcej, jeśli chcecie skorzystać z jakiejś broni to musicie zdać egzamin licencyjny, który tak naprawdę jest prostym tutorialem, który wyjaśni nam jak korzystać z danej broni. Misje tutaj są łatwe i zanim kupimy daną broń możemy ją otrzymać na kilka godzin w ramach testów. System licencji tutaj jest naprawdę idealnym rozwiązaniem bo często kupując broń nie mogąc jej wcześniej przetestować można się nieźle zawieść.

S4-League-10


Gra jest ciekawa, ale jak większość MMO brakuje tutaj ciekawych rzeczy do kupienia w sklepie gry. Oczywiście mamy ogromny zestaw broni i umiejętności, ale mi brakuje kostiumów. Brakuje również bardziej szczegółowego sprzętu, ale miejmy nadzieje, że kolejne aktualizacje zmienią postać rzeczy.

S4 League jest według mnie genialną strzelanką jak na swoje czasy i z tego co zdążyłem zauważyć już nowe gry często kopiują od niej rozwiązania co tylko przemawia na korzyść prezentowanej gry. Szybki gameplay i zabawne dodatki jak i oryginalna muzyka stwarzają wspaniałą atmosfere, w której każdy oddany strzał w kierunku wroga to czysta przyjemność.

Wymagania systemowe/sprzętowe:

OS: Windows XP/ ME / 2000 / Vista
RAM: 256MB of RAM | HDD: 3 GB Free

CPU: Pentium 3 1.0 GHz
Graphics Card: Geforce 2 MZ 440 or equivalent

 


Gry podobne