S.K.I.L.L.: Special Force 2 jest to strzelanka, którą zaliczamy do gier multiplayer FPP. Za jej stworzeniem stoi studio Dragonfly, a oficjalnym wydawcom na ziemi europejskiej został Gameforge (Ogame). Gra obecnie udostępniana jest wszystkim zupełnie za darmo i wszelkie dodatkowe opłaty są dobrowolne i pozwalają zdobyć przydatne bonusy. 

Special Force 2, czyli siły specjalne w sieci

W walkach może uczestniczyć wielu graczy, choć niby jest ograniczenie do 16 osób na mecz, ale mimo to nie zabraknie wam głów do odstrzelenia. Jako typowa gra multiplayer możemy liczyć na dynamiczną rozgrywkę sieciową, w której bierze udział tysiące graczy z całego świata. Oczywiście to jaki typ zabawy wybierzemy zależy przede wszystkim od nas i możemy ruszyć do walki w tradycyjnym Deathmatchu, gdzie należy strzelać do wszystkiego co się rusza, albo sprawdzić swoją chęć przetrwania w klasycznym Survivalu.


Special Force 2 007

W trybie przetrwania musimy wraz ze swoją drużyną stawić czoła nadchodzącym falom wroga i jak dobrze policzyłem zawsze jest to 30 podejść, choć już przy dziesiątej fali mało doświadczeni gracze mają wielki problem. Wybierając tryb Seizure naprzeciw siebie staną dwie drużyny, z których jedna musi ochraniać tajne dane za wszelką cenę, gdyż druga drużyna dołoży wszelkich starań, aby je wykraść. Ostatnim trybem w S.K.I.L.L. jest Escape, gdzie znowu do walki ze sobą stają dwie drużyny – jedna z nich ma specjalne zadanie aktywować ukryte, dwie radiostacje i szybko się ewakuować, a warto wspomnieć, że na to mamy jedynie 30 sekund. Oczywiście, jak łatwo idzie się domyśleć, drużyna przeciwna musi robić wszystko, aby nie udało się aktywować niczego ich przeciwnikom.

Special Force 2 i realistyczne uzbrojenie

Twórcy gry Special Force 2 starali się ze wszystkich sił wiernie odwzorować uzbrojenie dostępne dziś we współczesnej armii i siłach specjalnych. Tym samym mamy szeroki wybór pistoletów, karabinów czy potężnych strzelb. Wiele elementów, które może wykorzystać nasz żołnierz jest konfigurowalnych i sami możemy je złożyć z dostępnych części. Posiadając karabin możemy skorzystać z tłumika, aby strzelać ciszej i nie zostać wykrytym przez wroga, a dodatkowo przyda się luneta jeśli z pewnej odległości chcemy zaczaić się na przeciwnika.
Dragonfly również pomyślało o przygotowaniu specjalnej platformy dla fanów eSportu, więc organizacja i prowadzenie turnieju nigdy nie było tak proste jak teraz.
S.K.I.L.L. to naprawdę doskonała zabawa, a całość umila fakt, że grafikę napędza jeden z najlepszych silników na rynku, czyli Unreal Engine. To właśnie dzięki niemu możemy podziwiać realistycznie odwzorowane bronie, części ekwipunku czy otaczające nas środowisko, które wygląda jak żywcem wyjęte ze świata realnego.Gry podobne