Grę Running Shadow możemy pobierać już dziś, zarówno na Androida jak i iOS, a sama gra jest dostępna za darmo. Dziś jednak nie będzie recenzji, ale poradnik, który odpowie wam na pytanie „jak grać?„. Szukacie wskazówek i podstawowych informacji na temat Running Shadow? To doskonale trafiliście. Usiądźcie i weźcie kawę w dłoń, a następnie zacznijcie zapoznawać się z poniższymi poradami do wspomnianej gry. 

Jak grać w Running Shadow?

Atrybuty naszej postaci

Atrybuty naszej postaci w grze zawierając takie elementy jak wymienione poniżej:


Doświadczenie (Experience) – zdobywamy je z każdego ukończonego zadania. Gdy zbierzemy odpowiednią ilość doświadczenia zdobywamy nowy poziom. Z każdym poziomem nasza energia jak i punkty życia są odnawiane do maksymalnego poziomu. Poza tym każdy nowy poziom przynosi nam dodatkowe rubiny, dostęp do nowych lokacji, ekwipunku jak i wyczyny.

Atrybuty naszej postaci

Monety (Coins) – monety, podobnie jak doświadczenie, zbieramy z ukończonych zadań, podczas kolejnych biegów jak i możemy je zakupić w banku. Monet potrzebujemy do zakupu nowego sprzętu jak i ulepszeń tego co obecnie posiadamy. Używamy ich również do zdobycia kluczy do nowych lokacji.


Robiny (Rubies) – potrzebujemy ich do zakupu unikalnych przedmiotów w sklepie gry. Rubiny to waluta premium, ale zdobywamy ją także za darmo i tutaj przykładem jest otrzymanie 15 sztuk rubinów na każdym nowym poziomie. W banku możemy dokupić dodatkowe za realne pieniądze.

15 rubinów za każdy nowy poziom

Zdrowie (Health) – gdy na naszej drodze napotkamy przeszkody albo wrogów to jeśli ich nie ominiemy czy nie pokonamy to tracimy punkty życia. Różne przeszkody mogą zadawać nam rozmaite szkody. Nasza postać umiera, gdy jej życie się wyczerpuje, ale możemy ją wskrzesić używając nieco swojej energii.


Energia (Energy) – odnawia się wraz z upływem czasu, albo uzupełnia się natychmiast wraz ze zdobyciem nowego poziomu. Możemy również dokupić ją w sklepie gry.

Obrona (Defense) – cecha zależy w dużej mierze od posiadanego ekwipunku. Im większa jest nasza obrona tym mniejsze są obrażenia jakie otrzymuje nasza postać, gdy na swojej drodze natrafi na przeszkody czy wroga.

Mana – jest niezbędna jeśli chcemy korzystać z umiejętności Shadow albo otrzymać dostęp do konkretnej lokacji. Manę zbieramy wykonując zadania, a także możemy wykorzystać zdolność Mana Regeration. W sklepie gry znajdziemy także eliksir many, który uzupełni ją całkowicie.

Wściekłość (Rage) – jest niezbędna jeśli chcemy korzystać z umiejętności Gauntlet. Poziom wściekłości rośnie wraz z ilością zabitych przez nas przeciwników albo dzięki umiejętności Rage Restoration. W sklepie gry znajdziemy także boost Gauntlet Charge, który uzupełni nam pasek wściekłości.

Czym są Gauntlet czy umiejętności Shadow?

Gauntlet w Running Shadow to specjalny artefakt będący w posiadaniu naszej postaci. Pozwala nam wykorzystać specjalny cios Execution.

Gauntlet

Specjalne umiejętności Shadow to przykładowo:

Mana Regeneration – pozwala nam szybko odnowić poziom many.

Vampirism – częściowo regeneruje nam zdrowie, ale do użycia wymagana jest mana.

Rage Restoration – pozwala nam odnowić w pełni wściekłość, ale do użycia również wymagana jest mana.

Execution – specjalne uderzenie z Gountlet, do którego użycia wymagana jest wściekłość. Im silniejszy jest nasz przeciwnik tym owa umiejętność jest bardziej skuteczna.

Ekwipunek postaci

Ekwipunek postaci

Ekwipunek naszej postaci zawiera następujące elementy:

Miecz (Sword) – główną cechą broni jest ilość punktów wściekłości, które zbieramy z zabitych przeciwników. Im lepszy jest nasz miecz tym więcej tych punktów zarabiamy za każdym zabiciem.

Strój (Apparel) – zwiększa nasze życie. Gdy mamy więcej życia to możemy zabijać większe ilości przeciwników i przeżyć zderzenia z większą ilością przeszkód zanim padniemy martwi.

Nowe stroje i statystyki

Maska (Mask) – zwiększa naszą obronę, a tym samym zmniejsza obrażenia zadawane nam przez wrogów. To oznacza, że dobra maska pozwala nam biec dalej, o wiele dalej zanim zginiemy.

Energia – odnawia się z czasem albo doładujemy ją fiolkami z energią ze sklepu gry. Potrzebujemy energii do wykonywania zadań.

Co otrzymam za ulepszenie ekwipunku?

ulepszenie ekwipunku

Możemy ulepszać kolejne elementy naszego ekwipunku w sekcji „Equipment”. Ulepszone przedmioty mają znacznie wyższe statystyki niż te bez ulepszeń. Na przykład jeśli ulepszamy ubranie postaci to zyskujemy dodatkowe punkty życia. Niekiedy ulepszenia zwiększają również maksymalną ilość energii jaką możemy uzbierać na swoim koncie.

Wyczyny w Running Shadow

Każdy wyczyn, specjalny ruch w grze może zostać wykonany dobrze (good), perfekcyjnie (perfectly) albo wyśmienicie (excellently). Jakość każdego wyczynu definiowana jest kolorem, który widzimy w trakcie jego wykonywania. Czerwony oznacza, że wszystko poszło dobrze, żółty zaś oznacza perfekcyjne wykonania, a zielony to doskonałość w pełnej krasie. Gdy uzyskamy kolor zielony to zbierzemy za wyczyn maksymalną ilość punktów.

Wyczyny

Gdy nasza postać wbiegnie w specjalną strefę wyczynową (jak na obrazie powyżej) to nagle wszystko spowalnia. W tym momencie powinniśmy przesunąć palcem po ekranie w górę i dół w dowolnym miejscu. Jeśli uda nam się to zrobić, podczas gdy postać jest we wspomnianej strefie to udaje nam się wykonać wyczyn.

Jak nauczyć się nowych wyczynów?

Wyczyny to specjalna wiedza przekazywana przez Braterstwo Cienia. Braterstwo chętnie podzieli się z nami swoją wiedzą o ile mamy zapas rubinów czy monet, którymi opłacimy kolejne nauki. Znajdziemy tą wiedzę także w sklepie gry jak i w specjalnej sekcji na ekranie gry.

Czy bez wyczynów mogę ukończyć poziom?

Oczywiście, nie potrzebujemy uczyć się nowych wyczynów aby wykonać misje podświetlone na niebiesko na mapie gry. Jednak bez ich używania nasze wyniki są o wiele mniejsze niż powinny być. Niekiedy wyczyny są częścią zadania i w tym przypadku nie będziemy mogli rozpocząć misji jeśli nie nauczymy się danego wyczynu.

Misje i mapa gry

W grze Running Shadow widzimy mapę Hadrion podzieloną na różne lokacje. Każda taka lokacja posiada specjalną atmosferę i zamieszkują je unikalni mieszkańcy. W miarę zdobywania nowych poziom również odkrywamy nowe lokacje. Gdy chcemy wejść do danego miejsca po raz pierwszy to najpierw musimy je odblokować przy użyciu kluczy, które kupimy w grze za monety. Niekiedy dodatkowo potrzebna nam będzie mana, którą zdobędziemy wykonując zadania, zabijając Nephilims’y, albo używając eliksirów many.

Symbole i ich kolory w różnych lokacjach oznaczają dostępne zadania i misje, które możemy wykonać na obecną chwilę. Żółty kolor oznacza dostępne zadania, niebieski zaś to misje, a czerwony to misje w trybie heroicznym, czyli najtrudniejsze.

Symbol znajdujący się nad daną lokacją określa główny cel zadania dostępnego w środku. Na przykład symbol monet oznacza, że naszym głównym zadaniem jest zebranie pewnej ilości monet. Jeśli pojawi się tam ikona skrzyżowanych mieczy to oznacza, iż celem głównym jest zabijanie wrogów i tak dalej.

Ikony misji nad lokacjami

Jakie są zadania w grze?

Zadania z głównej linii fabularnej, które pozwolą nam poznać historię gry, postaci i sekrety skrywane w Hadrion. Na mapie widzimy je w żółtym kolorze.

Misje, które pozwalają nam zdobywać dodatkowe monety, znaleźć przedmioty do kolekcji, ale również dają nam możliwość zdobycia znacznie większej ilości nagród i szukajcie ich po kolorze niebieskim.

Misje Heroiczne – to specjalne misje przetrwania. Poziom trudności jest bardzo wysoki, ale i nagrody po ich ukończeniu odpowiednio wysokie. Na mapie widzimy je oznaczone kolorem czerwonym.

Jak zdobywać więcej gwiazd?

Gwiazdy zdobywamy zbierając monety i manę, robiąc kolejne wyczyny albo zabijając przeciwników. Gdy wykonujemy zadanie warto zwrócić uwagę na zakładkę Statistic, w której widzimy ile punktów zdobędziemy za konkretną akcję. Liczba punktów potrzebna na każdą gwiazdę widoczna jest w oknie pojawiającym się po ukończeniu zadania. Im więcej gwiazd zdobędziemy tym pokaźniejsza nagroda przypadnie nam w udziale.

Jak zdobywać więcej gwiazd?

Czym są boostery?

Boostery i bonusy pomagają nam ukończyć zadania, pozwalają zmniejszyć obrażenia jakie otrzymujemy w trakcie biegu jak i dodają dodatkowe cechy dla naszych postaci.

Boostery i bonusy

Flight sans Obstacles – przez pewien czas po użyciu stajemy się niezniszczalnymi bohaterami, którzy wprost przelatują przez miejscówkę, zbierają monety i niszczą przeciwników. Bonus można kupić w dowolnym momencie, ale wcześniej warto zatrzymać grę, gdyż musimy wejść do sklepu gry. Niekiedy znajdziemy go za darmo podczas wykonywania zadań.

Time Delay – podczas niektórych zadań może być ciężko, a ów boost zmniejsza prędkość gry jak i zwalnia reakcję przeciwników. Możemy tym samym ominąć przeszkody w dowolnie wybrany sposób, nie ma pośpiechu. W trakcie biegu kupimy ów bonus, kliknij Pause i przejdź do sklepu.

Gauntlet Charge – potrafi natychmiastowo naładować nam pasek wściekłości co sprawia, że chwilowo stajemy się nie do ruszenia. Kupimy go w sklepie gry.

Improved Health – podwaja wartość naszego życia na pewien czas. Kupimy go w sklepie gry.

Magnet – przez pewien czas monety, mana i inne przedmioty mijane w grze są automatycznie przyciągane i dopisywane do naszego konta. Bonus znajdziemy okazjonalnie w trakcie wykonywania misji.

Invulnerability – pozwala nam minąć wszystkie przeszkody jakie napotkamy na swojej drodze bez otrzymywania obrażeń. Jest to czasowy boost, który znajdziemy w trakcie wykonywania zadań.

Shield – otacza nas polem siłowym, które wytrzyma jedno uderzenie, starcie z wrogiem czy przeszkodą. Daje nam to „drugą szanę” i pozwala na wydłużenie biegu. Znajdziemy go w trakcie wykonywania misji.

Dlaczego nie mogę użyć boostów z inwentarza?

Nie można ich używać w dopóki nie wciśniesz Pause w trakcie wykonywania zadania. Bo chyba nikt nie jest tak szybki, aby w ciągu jednej sekundy przeklikać kilka razy po panelu gry?

Nagrody z kolekcji

Kolekcje w grze to zbiory najczęściej pięciu przedmiotów, które zdobywamy w trakcie zadań i misji. Gdy uzbieramy daną kolekcję to możemy wymienić ją na specjalne nagrody. Aby to zrobić potrzebujemy rekwizytów, które zdobędziemy z zabitych przeciwników w różnych lokacjach albo kupując je w sklepie gry czy otrzymując przy wymianie innych kolekcji.

Gratuluje, właśnie ukończyłeś poradnik do gry Running Shadow i zapewne już nie masz na obecną chwilę więcej pytań, ale w razie wątpliwości zapraszamy do komentowania i zostawiania poniżej swoich uwag. Napiszcie nam czego brakuje w poradniku, o czym chcielibyście kolejny poradnik itd.


Gry podobne