Jak wiecie, od dłuższego czasu Sony udostępnia nam przygody swojego workowatego przyjaciela – Sackboy’a, również na ekranach naszych urządzeń mobilnych. Tym samym postanowiłem napisać swój pierwszy poradnik na temat tejże gry, a chodzi o runnera Run Sackboy Run. Dziś odpowiem wam na pytanie „Jak zbierać więcej kolorowych baniek w grze?”. Stosując się do poniższych wskazówek macie okazję uzyskać jeszcze lepsze wyniki niż wcześniej. Więc zaczynamy!

Wyżej, znaczy lepiej

Szybko zdacie sobie sprawę z jednej, istotnej rzeczy w grze, że na wyższych, chciałoby się powiedzieć najwyższych platformach w grze leży zawsze najwięcej „bubbles”, czyli wspomnianych baniek. Niestety zwiększona ich liczba wiąże się także z większą ilością przeciwników jak i innych dóbr będących w zasięgu naszego bohatera. Tym samym zawsze wykorzystujcie każdą sytuację, każdą rampę, aby wzbić się jak najczęściej i jak najwyżej w grze.


Skocz i przesuń

Niesamowite bonusy do zgarnięcia w grze

Prawdopodobnie już wiecie, że dłuższe tapnięcie na ekran waszego urządzenia pozwala wam wyżej skakać. Jednak czy wiecie, że tapnięcie i przesuwanie po ekranie daje nam ekstremalnie ważne bonusy, zwłaszcza wtedy gdy przerwy pomiędzy kolejnymi rampami stają się dłuższe. Staraj się nauczyć wykorzystywać to jak najszybciej będzie to tylko możliwe bo łatwiej pomyśleć o tym, że da się coś zrobić niż to właśnie wykonać. W dalszej części gry pozwoli nam to wielokrotnie „przeskoczyć” kolejne trudności.

Przyśpieszanie na różowym

Gdy tylko nie uda nam się przeskoczyć Goo (różowa miejsca na mapce gry) to wiedzcie, że musicie przyśpieszyć w tych miejscach, gdyż znacznie was spowolnią. Oczywiście wtedy szybka reakcja i przesunięcie palcem po ekranie ratuje nas przed pożarciem. Bądźcie jednak ostrożni, gdyż za wieloma takimi „różowymi” miejscami umieszczono ostre kolce i przyśpieszenie może nas na nie dosłownie nadziać. Przygotujcie się więc także do szybkiego skoku, czas reakcji jest tu kluczem do przetrwania.


Inwestuj najpierw w kostiumy

Inwestuj najpierw w kostiumy

Dlaczego? Otóż jak się okazuje, kostiumy w Run Sackboy Run dają nam stały bonus do mnożnika punktów, co jest niezwykle ważne jeśli chcemy zarabiać więcej i więcej. Nie bójcie się więc inwestycji w nowe przebrania, szybko się one zwrócą. Następnie warto inwestować w power-up’y, które zwiększają (wydłużają) czas działania określonych bonusów zbieranych w trakcie gry, jak na przykład magnesu, który przyciągnie do was wszystkie, dosłownie wszystkie mijane bańki.

Jak ulepszenia wybierać?

Niestety w grze nie ma obecnie zbyt wielkiego wyboru, ale każde dostępne ulepszenie ma swój cel i zasadne jest korzystanie z niego jak i użyteczne. Sugeruje ulepszać na samym starcie magnes, gdyż to zwiększy czas jego działania jak tylko uda nam się go dorwać podczas biegu, a jak wiemy magnes skutecznie przyciągnie wszystkie bańki które mijamy, a więcej baniek to więcej hajsu na kolejne ulepszenia.


Zwracaj uwagę na startowy bonus

Za każdym razem jak rozpoczynamy nowy bieg otrzymujemy startowy zestaw boosterów, które możemy zakupić. Dość często pojawia się mnożnik punktów x10 albo automatyczna tarcza czy head start pozwalający zacząć bieg od punktu znacznie dalej położonego niż zwykle. Osobiście polecam brać tarczę jak już mamy kilka gier za sobą jak i parę serduszek. Połączenie tarczy z możliwością restartu pozwoli nam osiągnąć jeszcze wyższe wyniki niż wcześniej.

To na tyle dziś wskazówek dotyczących zdobywania „bubbles” baniek w grze Run Sackboy Run, która jest dostępna do pobrania za darmo na iOS jak i Androida.


Gry podobne