Rubber Tacos to nowa gra społecznościowa od studia Sava Transmedia. Produkcja jest dostępna zarówno na facebooku jak i stronie oficjalnej Zynga. Rubber Tacos jest pewnego rodzaju grą typu puzzle, w której gracz wciela się w skaczącego członka meksykańskiej rodziny superbohaterów i przemierzając w licznych skokach plansze zbiera wiele papryczek chili. Nie spodziewajcie się tutaj jakiejś fabuły, wyjaśnień dotyczących naszych celów itp. bo po prostu takie sprawy tutaj nie są potrzebne. Potraktujcie to jako odmianę, albo meksykańską odsłonę Angry Birds.

Główny gameplay w Rubber Tacos zmusza nas do używania jedyny myszki w charakterze kliknij, trzymaj, przesuń i puść. Jednak samo ustawienia platformy dla naszego skaczącego przyjaciela nie jest już takie łatwe, musimy dokładnie zaplanować trajektorie jego lotu, aby odbijając się od kolejnych trampolin zebrał jak najwięcej przedmiotów i dotarł bezpiecznie do punktu końcowego.


 

Rubber Tacos puzzle 001

 


Oczywiście jako gracze w grze Rubber Tacos dostaniemy dostęp do rożnego rodzaju power upów pasujących do różnych członków naszej meksykańskiej rodzinki. Ojciec może widzieć podpowiedzi dotyczące linii skoku przed odpaleniem, a Magnetyczna Mama może zawsze bezpiecznie wylądować na końcowej linie nawet, gdy nasza trajektoria skoku będzie bardzooo błędna. Owe bonusy dostępne są w ograniczonej ilości, ale mogą być odnawiane w bonusowych rundach, albo kupione za walutę premium – Dineros.

 

Rubber Tacos puzzle 002


 

W trakcie gry Rubber Tacos po zakończeniu już pierwszego aktu możemy odblokować dodatkowe funkcje. Pierwszą jaką uda się pozyskać to możliwość tworzenia własnych poziomów. Używając trybu Build możemy zaprojektować własny poziom i podzielić się nim z przyjaciółmi. Gracze mogą się odwiedzać i testować stworzone przez siebie nawzajem rundy, głosować na nie dając tym samym znajomemu specjalną walutę „serca”. Gracz może posiadać maksymalnie 50 serc, a 10 może być sprzedane/wymienione na dodatkowe punkty energii. To dobry system, na którym powinny wzorować się inne gry, wpływa pozytywnie na działania społecznościowe i współprace między graczami, a także omijamy irytację spowodowaną nagminnym kończeniem się energii, podczas gdy chcemy grać dalej i dalej.

 

Rubber Tacos puzzle 004

 

Mimo swojej prostoty gra na facebooku Rubber Tacos jest naprawdę wciągająca, ciekawa i daje mnóstwo radości podczas odpalania i wysyłania w powietrze głodnego papryczek Meksykanina. Z tego co mi wiadomo gra ma szybko trafić również na urządzenia mobilne, więc jeśli się przyjmie to wróżę jej świetlaną przyszłość.


Gry podobne