Po ponad tygodniu przerwy wracamy do Naszych gier MMO, wakacje mi dobrze zrobiły więc przedstawiam Wam zamknięte testy beta kiczu kolejnego od Looki. Romadoria to gra MMO o charakterze strategicznym, w którą zagrać możemy już z poziomu przeglądarki. MMO osadzone w realiach starożytnego Rzymu.

Czemu wspomniałem, że to kolejny kicz? A dlatego, że jest to kopia gry Desert Operations ze zmienioną grafiką i nazwami. Nic dodać nic ująć. Budujemy nasze imperium i dbamy, aby nie zabrakło nam materiałów do rozbudowy. Jeśli nie chce nam się czekać na zakończenie budowy możemy zakupić wino – odpowiednik diamentów z DO – i zakończymy w oka mgnieniu budowę czy rekrutację jednostek, nie wspomnę o badaniach. Dlatego chcesz tu coś osiągnąć to musisz mieć głęboki portfel.


romadoria_screenshot 002

Kolejna kopia

Jeśli przyjrzeć się samemu systemowi walk to widać jak bardzo jest to skopiowane DO. Atakując i wygrywając walkę (jeśli mamy mniejsze straty) kradniemy przeciwnikowi budynki. W ciągu 12h od jednego gracza możemy zdobyć kolejno licząc atak za atakiem: 33%, 33%, 25%, 15% i później po 5% budynków. Prawda jak żałośnie skopiowane? Ochrona graczy jest także identyczna, nie możemy atakować graczy mających mniej niż 67% naszych punktów i nie więcej niż 150%. Punkty zdobywamy za wybudowane budynki i zakończone badania. Jednostki są takie same jak w DO tylko ze zmienionymi nazwami, aby dopasować grę do reali starożytnego Rzymu.

Nie polecam grania w żadne gry looki o ile nie chcesz zostać oszukanym. Administracja jedynie blokuje konta, a nie pomaga, dlatego jest to najgorszy wydawca gier MMO w Polsce.Gry podobne