Gra na nk Rodzinny Sekret jest przygodową propozycją od naszego rodzimego portalu społecznościowego, gdzie podobnie jak w grze Dom Zagadek będziemy przemierzali różne miejsca w poszukiwaniu zaginionych przedmiotów. Na swojej drodze spotkamy groźne duchy takie jak poltergeisty, a nawet będziemy mieli możliwość odbycia podróży zarówno w czasie jak i przestrzeni. Podczas naszych podróży, gdzie staniemy przed wymagającymi zagadkami napotkamy różnego rodzaju postacie, jedne z nich będą nam przyjazne, ale znajdą się takie, które za wszelką cenę będą nam utrudniać wszelkie działania.

widok miasta rodzinny sekret


W grze Rodzinny Sekret staniemy przed wyzwaniami, gdzie liczne przedmioty muszą być przed nami odnalezione, w sumie widzę tutaj taki sam gameplay jak w przypadku Dom Zagadek, na tym samym opiera się i tutaj cały sysyem poszukiwań. Badanie różnych lokacji pozwala ci poznać ich rozkład i odkryć, jakie przedmioty się tam znajdują. Za swój trud odkrywcy otrzymasz nagrodę. Możesz też znaleźć wyjątkowe przedmioty służące do tworzenia artefaktu.

W grze Rodzinny Sekret dostępnych jest kilka trybów poszukiwania: dzienny, cienia, nocny, odwróconego pokoju i pomieszanych słów. Tryb poszukiwania zmienia się w każdej lokacji. Im wyższy masz poziom, z tym większej liczby trybów poszukiwania możesz skorzystać. Aby otworzyć nową lokację, musisz zdobyć klucz do niej i osiągnąć odpowiedni poziom.

badanie lokacji rodzinny sekret


Poziom twoich umiejętności wzrośnie w miarę badania kolejnych lokacji. Im jest wyższy, tym więcej złotych monet i doświadczenia otrzymasz za zbadanie obszaru.

Niestety w grze Rodzinny Sekret zaimplementowano system energii, który ogranicza nam codzienną rozgrywkę. Energia wskazuje, ile zostało ci mocy. Im więcej masz energii w danej chwili, tym więcej miejsc możesz odwiedzić i zbadać. Energia odnawia się z czasem. Możesz przyspieszyć ten proces, jeżeli masz źródła energii i specjalne talizmany, które można kupić w sklepie. Twój maksymalny poziom energii wzrośnie wraz z awansem.

Podczas badania danej lokacji w grze możemy wspomóc się różnymi gadżetami i specjalnymi przedmiotami, znajdziemy je zarówno podczas wcześniejszych badań jak i możemy je zakupić w sklepie gry, ale do tego potrzebne będą eurogąbki. Wsród tych przedmiotów znajdziecie dzwonek, które perfekcyjnie wskaże nam gdzie znajduje się jeden z poszukiwanych przedmiotów, a także mamy coś na wzór gry “zimno ciepło”, specjalną lupę, która nagrzewa się, gdy zbliżamy się do poszukiwanego przedmiotu. Przydatne, aczkolwiek drogie jeśli mielibyśmy je kupować w sklepie gry.


Talizmany w grze na nk Rodzinny Sekret to specjalne przedmioty, które na określony czas dają wyjątkową premię. Na przykład, mogą zwiększyć prędkość odzyskiwania energii, szansę na znalezienie rzadkiego przedmiotu albo ilość zdobywanego doświadczenia i liczbę zdobywanych złotych monet. Od czasu do czasu grę na uprzykrzą duchy. Duchy to stworzenia przybywające z serca portalu. Powoduje nimi nieznana siła, a ich zamiary pozostają tajemnicą. Duchy tworzą rozmaite zniekształcenia obrazu, które utrudniają prowadzenie badań; skracają też czas pozostały na poszukiwania. Zbadanie obszaru, na którym jest duch, wymaga również większej ilości energii. Na szczęście profesor wynalazł specjalne przedmioty, które pomogą ci w walce z tymi paskudnymi istotami. Możesz je znaleźć podczas poszukiwań, kupić w sklepie albo w okienku informacyjnym lokacji.

Dodatkowo w grze Rodzinny Sekret każdego dnia otrzymamy specjalny prezent, wystarczy raz na dzień zalogować się do gry, nie trzeba w nią grać, aby odebrać bonus. Z zebranych przedmiotów w grze można stworzyć relikty i artefakty, które dadzą nam przewagę podczas rozwiązywania kolejnych zagadek. W naszym plecaku znajdziemy wszystkie zdobyte dotąd przedmioty, bonusy, artefakty itp.

Co tydzień w grze Rodzinny Sekret wyłaniani są najlepsi gracze w danej dziedzienie, możemy zostać Łowcą Duchów, Zbieraczem, Mistrzem Dżinów itd. Oczywiście jak w każdej grze społecznościowej tak i tutaj możemy odwiedzać naszych znajomych, raz dziennie otrzymamy za to troszkę złota i możemy wykonać dodatkowe zadania. Aby nie było, znajdziecie tutaj także opcję wysyłania i odbierania prezentów od znajomy/do znajomych.


Gry podobne