Myślę, że zrozumienie kultury Japońskiej nie jest, aż tak trudne i pojęcie Sumo chyba każdy zna. Dwóch, bardzo ciężkich kolesi stara się nawzajem na siłę wypchać z ringu, oczywiście mamy jasno zdefiniowane jego granice więc widać wyraźnie kto i kiedy został wypchnięty. Ale studio Frima postanowiło w swojej przeglądarkowej grze na facebooku wymieszać różne znane gry i upchać je właśnie pod tytułem Rock Paper Sumo. Przede wszystkim cała gra opiera się na znanej wszystkim zabawie w papier, nożyce, kamień.

Gra opowiada nam historię złego lorda Sumo – znanego jako Skinny Shu – który przejął kontrolą nad okolicznymi ziemiami i zakazał na nich jedzenia sushi. Wiem, że to brzmi absurdalnie, ale właśnie takie pomysły w ostatnich latach najlepiej się sprawdzały. Czyli gry balansujące na granicach totalnego abdurdu. Na nieszczęście dla złego lorda my właśnie jako gracze wyruszamy na misję i pokonamy go w walce w papier-nożyce-kamień. Z drugiej strony nie wiem jak taka walka może przywrócić sushi światu, ale mam tylko nadzieje, że gdy pojawi się odpowiedź na to pytanie to będzie miała choć minimalny sens.


rock paper sumo

Oczywiście Rock Paper Sumo oferuje nam również rozgrywki w trybie multiplayer, gdzie możemy zaprosić do potyczki naszego znajomego, albo wybrać sobie kogoś z aktualnie dostępnych graczy.

Oczywiście do takiego typu walki przydałoby się, abyśmy wyglądało znośnie, do tego oddano nam ponad 200 różnego rodzaju akcesori, którymi możemy przyozdobić naszego zawodnika sumo.


rock paper sumo 2

Pomiędzy różnymi walkami możemy trenować naszego wojownika sumo, a także w trakcie całej rozgrywki będzie okazja do odblokowania setek odznaczeń, a także po pewnym czasie dostaniemy dostęp do ekskluzywnych itemów, Tak więc walczcie ciężko, ćwiczcie jeszcze ciężej, odżywiajcie się tłusto bo przywrócić sushi trzeba tym zagarniętym przez zło ziemiom.


Gry podobne