Robot Rising to nowa gra na facebooku od studia Stomp Games, która jest dzieckiem najsłynniejszego wydawcy MMORPG Tencent. Gra osadzona została w świecie sci-fi i posiada zarówno elementy gier multiplayer jak i RPG, a także mamy możliwość budowania tutaj własnej bazy i to w 3D, dzięki pluginowi Unity. Gra z początku dość mocno przypominała mi swoją rozgywką Backyard Monsters, a elementy budowlane podobne są do tych znanych z Edgeworld i Galaxy Life. Wkraczając do gry mamy na wszystko widok izometryczny i proszeni jesteśmy o zbudowanie kilku budynków na dobry początek. Tutorial w grze Robot Rising bardzo mnie zawiódł bo dostajemy zadania do wykonania, a nie ma żadnego tłumaczenia po co, dlaczego i co to ma nas nauczyć, a także podczas budowania początkowych struktur nie dostajemy co do tego żadnych wyjaśnień.Jednak po pewnym czasie sami się dowiadujemy, że chodziło o zbudowanie teleportu, który będzie nas kolejno przenosił do miejsc, gdzie zaczniemy zbierać surowce potrzebne do dalszej rozgrywki.

robot rising baza


Przenosimy się i, podczas tych poszukiwań musimy zbierać surowce, jak już wspominałem wcześniej. Mamy kontrolę nad małym robotem, w sumie wszystko robimy myszką. Klikając w dowolne miejsce na mapce przenosimy robota w to miejsce, a kiedy klikniemy na wrogie roboty to zaczyna się atak. Jednak trzeba wtedy trzymać przycisk myszki, aby strzały były ciągłe. Niszcząc wroga otrzymujemy surowce, które później można wykorzystać do budowanie następnych budynków, a także wpadną od czasu do czasu różnego rodzaju itemy plus oczywiście dostajemy punkty doświadczenia. Dodatkowo w losowych skrzyniach możemy znaleźć części do naszego robota, to naprawdę fajnie wygląda jak się zmienia nasz mechaniczny przyjaciel, gdy założymy mu inną część.

robot rising gry mmorpg 001

Oczywiście w Rising Robot nasza maszynka może zostać unicestwiona, wtedy mamy wybór czy za pewną opłatą chcemy ożyć w tym samym miejscu, czy za darmo powrócić do żywych w swojej bazie, ale pamiętajcie, że każde przejście przez teleport kosztuje nasz kilka punktów energii, jak się skończą to niechybnie przyjdzie nam czekać aż się odnowią.


Jak to zachwalał swoją grę Tencent, że jest to innowacja wśród gier na facebooku to może i po części to i racja, ale Ci co nie lubią grać w gry na tym portalu mogą się szybko zniechęcić jak zobaczą, że ich cała strategia zależy od ilości energii! Ktoś tutaj nie przemyślał tego do końca. Przecież to uwidacznia jak bardzo chcą spieniężyć tą grę, jak się wciągniesz to musisz grać, aby grać musisz kupić energię, aby ją kupić trzeba sięgnąć do portfela i tak w kółko. W tym momencie dla mnie Robot Rising staje się zwykłą gra casualową.

robot rising gry mmorpg 003

Jednakże nie da się ukryć, że mimo tych ograniczeń Robot Rising jest fantastyczną grą i po części odróżnia się znacząco od konkurencji na facebooku. Grafika jest bardzo dobrze wykonana, liczne animacje chodzą płynnie i wyjątkowo gra nie przycina, a to niezwykle podnosi wartość produkcji.Gry podobne