Road to Fame jest nową grą casualową, muzyczną symulacją dostępną dla wszystkich na Facebooku. Gra mówi nam o tym jak zbudować własną kapelę muzyczną, która z biegiem czasu stanie się najsławniejszą grupą grającą na całym świecie – dowiemy się o tym jak stać się gwiazdą. Przybywając do małego miasteczka Mow Town, miejsca zamieszania niektórych, największych gwiazd muzycznych mamy nadzieję, że nasza podróż zakończy się wkrótce nieporównywaną sławą, która wykroczy poza ramy tego małego społeczeństwa.

Jak wspomniałem wcześniej, aplikacja jest typową symulacją łącząca w sobie również wiele elementów RPG. Znajdziemy tutaj dość rozbudowany system personalizacji postaci, który pozwoli nam stworzyć początkową postać, a później w trakcie gry będziemy mieli możliwość zmieniać przebrania. Gdy tylko pierwszy raz ubierzemy się w naszym pokoju to zacznie się już prawdziwe życie w tym małym miasteczku.


tworzenie postaci

Recenzja gry Road to Fame

Wszystko później toczy się w dość przewidywalny sposób, zaczynamy od spotkania z naszym przyjacielem Brianem. To właśnie od niego otrzymamy swój pierwszy instrument, syntezator, perkusję, mikrofon, albo gitarę – jedną z tych rzeczy dostaniemy za darmo, a później już możemy zaczynać swoja praktykę. Ćwiczyć musimy bardzo duże, w domu, w pracy, a wszystko po to, aby ulepszać nasze umiejętności. Granie na przystankach, albo na ławkach w parku to dobry sposób na zdobycie lokalnego uznania, a nawet na zarobek paru dodatkowych monet. Na początku możemy grać tylko krótkie kawałki. Po wielu ćwiczeniach zagramy już dłuższy kawałek, ale całość uda nam się zagrać dopiero jak zdobędziemy pełnię sławy.

Dzięki dobrym przygotowaniom w Road to Fame zdobędziemy również swoich pierwszych fanów, postacie z gwiazdkami nad głowami, które dodatkowo przyniosą nam doświadczenia, gdy rozdamy im nieco autografów. A to tylko początek! To nie łatwe jest być popularnym. Lepszy sprzęt, modny strój, trzeba płacić za dodatkowe nauki – więc skąd na to wszystko wziąć kasę? Aby zrealizować swój sen musimy pracować długo i wytrwale.


widok miasta

W przerwie między ćwiczeniami będziemy otrzymywać także różnego rodzaju zadania jak choćby czyszczenie piwnicy i garażu, ale one pochłaniają strasznie szybko całą naszą energię. Możemy mieć maksymalnie 15 pkt energii jednocześnie, chyba że zakupimy jakieś bonusy za walutę premium. Normalnie energii będzie Wam brakowało na niemalże wszystko, więc zostaje prosty wybór – kupić, albo czekać.

Dekoracja naszego pokoju to również ważna część rozgrywki. Kupować możemy tapety, różne przedmioty, urządzać go elementami scenicznymi, dodać po prostu mu nieco osobowości. Jest to naprawdę duży pokój, który wyssie z nas mnóstwo ciężko zarobionych monet.


Grafika w grze na Facebooku Road to Fame nie jest na najwyższym poziomie, ale i tak można zaliczyć ją do tych znajdujących się powyżej średniej, plus mamy tutaj odpowiednie do tematyki animacje. Jeśli chodzi o funkcje społecznościowe to tutaj w tym aspekcie jest totalne dno, ot tylko możemy sobie porozsyłać zaproszenia do znajomych, nic więcej.

uliczne granie

Myślę, że dziś opisywana aplikacja jest kierowana przede wszystkim do graczy casualowych, niekoniecznie fanów muzyki. Cała zabawa jest relaksująca i prosta, nie liczcie na funkcje ala sim city etc. W sumie można zagrać, dużo czasu na nią nie stracimy bo po paru minutach skończy się energia.


Gry podobne