Po wielu latach wojen pomiędzy różnymi krajami, które tworzyły kiedyś całe narody, nastał chaos. My jaki porucznik już dawno nieistniejącego kraju wchodzimy to rozgrywki będąc w posiadaniu niewielkiej bazy. Ekspansja jest tutaj kluczem do sukcesu, dowódź swoją armią i pokonaj innych graczy, aby przejąć panowanie nad pobliskimi ziemiami. Przetrwanie zależy tutaj od siły jak i liczebności armii. Jednak przy dobrej strategii nawet niewielkich rozmiarów armia może czynić cuda na polu walki.

Gra Rising Generals to strategia wojenna, której fabuła przenosi nas do fikcyjnej, futurystycznej scenerii rodem z zimnej wojny z 1980 roku. Panujemy tutaj budowę armii, prowadzimy ją na ziemie wroga i rozmieszczamy w strategicznych miejscach artylerię. Jednym słowem, opisywana gra kładzie silny nacisk na walki PvP.


Zbuduj bazę i używaj strategii

Podobnie jak wiele innych gier z tego gatunku i tutaj zajmiemy się rozwojem bazy, jej rozbudowywaniem i ulepszaniem. Musimy również zadbać o właściwy rozwój technologiczny, który umożliwi nam rekrutacje o wiele lepszych jednostek, a te posiadane zostaną ulepszone.

Rising Generals_3

Wiele nowoczesnych ustawień utrzymanych w stylu retro pozwala nam doświadczyć zupełnie czegoś innego co oferują nam konkurencyjne strategie. Rising Generals pozwala nam atakować przeciwnika z brutalną siłą nieograniczonej ilości jednostek, albo możemy obrać inną taktykę i użyć technologii stealth do ukrycia się przed przeciwnikiem i w dogodnym momencie zaatakować go z zaskoczenia.


Zaplanuj wszystko punkt po punkcie i zawsze bądź przygotowany na to, że coś może pójść nie tak. Scenariuszy może być wiele, ale to na jaki aktualnie trafimy zależy w dużej mierze od nas samych. Poza tym nie ważne, gdzie aktualnie się znajdujemy, w Rising Generals można zagrać w dowolnym czasie z dowolnego miejsca na ziemi.

Jest to w sumie pierwsza prawdziwa gra krosplatformowa o charakterze strategicznym, zoptymalizowana zarówno pod przeglądarki jak i na urządzenia mobilne. Możemy w nią zagrać w domu na komputerze stacjonarnym, albo pobrać w formie aplikacji pod iOS i Android i bawić się na smartfonie czy tablecie. Cały postęp jest przetwarzany i dystrybuowany za pomocą każdego urządzenia. To oznacza, że zaczynając grę na pececie możemy ją kontynuować na tablecie itd. Możemy z domu wysłać atak, a jadąć autobusem do pracy sprawdzać wyniki i monitorować przebieg bitwy.

Zdjęcia z gry Rising GeneralsGry podobne