RF Online lub jak kto woli Rising Force Online jest interesującym 3D Sci-Fi MMORPGiem. Gra jest jednym z niewielu, która nie przynosi wstydu temu gatunkowi, a za to ma wielki potencjał.

Należy na początki docenić jego oryginalną muzykę i wspaniałą grafiką. Gra toczy się na odległej planecie w systemie “novus”, w którym każda z gry trzech frakcji, Accretian, Bellato  i sojusz Cora walczą o przejęcie kontroli nad zasobami naturalnymi.


W grze cztery grywalne klasy to:

Warrior – Warriors są tzw. tankami  w RF Online. Mają więcej punktów życia i są skuteczni podczas walki w zwarciu. Są w stanie zrobić sobie najlepszy pancerz i mogą używać różnych broni do walki wręcz.

Ranger – Rangers specjalizuje się w posługiwaniu  bronią dystansową do czynienia jak największych szkód. Są one bardzo słabe podczas walki w zwarciu.


Specjalista – Specjaliści to hybrydowa klasa w RF Online. Są w stanie używać wszelkiego rodzaju pancerzy i broni, ale brak im cech prawdziwego wojownika, ale mogą jako jedyna klasa w grze sami tworzyć przedmioty.

Spiritualist – Spirtualists to klasa typowo magiczna, walczą głównie na odległość przy użyciu czarów. Accretians nie mają dostępu do klasy Spiritualist.

System umiejętności w grze jest niezwykle innowacyjny i działa bardzo dobrze. Zamiast tradycyjnego zdobywania punktów skilli za zdobyty poziom RF Online posiada system, który nagradza graczy, podczas używania umiejętności. Każda umiejętność wykorzystywana w doświadczeniu przynosi zyski, gracz korzysta z danego skilla zdobywa dodatkowe punkty. Więc aby się rozwijać należy korzystać z umiejętności.


Jak pewnie już każdy zauważył iż w coraz to nowszych grach stary archetyp zdobywania skilli odchodzi do lamusa. Co wg. mnie jest bardzo dobrym rozwiązaniem i powinno być to wykorzystywane częściej.


Gry podobne