Przywódcy Sojuszu w grze Rise of the Kings mogą zbudować Blade Sanktuarium na Terytorium Sojuszu, kiedy Ministerstwo Sojuszu osiągnie Poz.1. Każdy Sojusz może zbudować tylko jedno Blade Sanktuarium. Po ukończeniu budowy wszystkie poziomy trudności Bladego Sanktuarium zostaną odblokowane.

Kiedy Blade Sanktuarium zostanie przejęte/zniszczone/odzyskane, gracze, którzy do niego nie weszli nie będą mogli rozpocząć wyzwania. Nie ma to jednak wpływu na graczy, którzy weszli do Bladego Sanktuarium. Mogą oni dalej brać udział w rozgrywce lub powrócić do głównego interfejsu miasta.


Zasady wyzwania

Poziomy trudności wyzwania: Poziomy trudności Bladego Sanktuarium są następujące: zwyczajny, trudny i piekło. (Podstawowa różnica między poszczególnymi trybami to poziom bestii oraz skrzyni do zdobycia). Każdy poziom trudności wymaga odpowiednio od gracza poz.16/22/30 Zamku. Każdy tryb składa się z 10 pomniejszych poziomów.

Szanse na wyzwanie w sanktuarium: 1 raz na dzień. Szansa zresetuje się o 24:00 (Czas Serwera). Twoja szansa zostanie wykorzystana tylko, jeśli odbierzesz nagrody i wyjdziesz z Bladego Sanktuarium ub je ukończysz. Jeśli wybierzesz porzucenie nagród zdobytych w Bladym Sanktuarium i z niego wyjdziesz, szansa na wyzwanie nie zostanie potrącona.

Członkowie wyzwania: Od 2 do 4 uczestników może wziąć udział w każdym wezwaniu Bladego Sanktuarium.


Wyrzucanie: W interfejsie drużyny Bladego Sanktuarium lider może wyrzucić graczy z drużyny poprzez przycisk usunięcia. Nie może jednak nikogo wyrzucić po rozpoczęciu wyzwania w sanktuarium.

Jeśli lider drużyny jest offline, przywództwo zostanie przetransferowane do kolejnego gracza. Jeśli wszyscy członkowie są offline, system automatycznie rozwiąże drużynę. Jeśli gracz, który jest offline nie jest ostatnim graczem w drużynie, może kontynuować rozgrywkę po ponownym połączeniu się. Kiedy znów będzie dostępny, automatycznie zostanie przeniesiony na poziom, na którym jest jego drużyna oraz otrzyma nagrody, które zdobyli jego kompani.

​Zasady Kanału

Zasady Drużyny: Kiedy gracz przejdzie do interfejsu Bladego Sanktuarium, drużyna zostanie automatycznie stworzona. Gracze mogą również dołączyć do drużyn innych graczy. Kiedy wszyscy członkowie opuszczą drużynę, zostanie ona rozwiązana.


Kanał Drużyny został dodany do kanałów czatu: będzie dostępny tylko po wejściu do Bladego Sanktuarium. Kiedy gracz utworzy drużynę system również stworzy Kanał Drużyny należący do tej drużyny. Następnie gracze, którzy dołączą do tej drużyny automatycznie otrzymają dostęp do tego Kanału. Tylko członkowie drużyny mogą publikować wiadomości na tym kanale.

Kiedy gracz odpuści drużynę, automatycznie przestanie mieć dostęp do Kanału Drużyny, a opublikowane przez niego treści zostaną usunięte. Kiedy gracz dołączy do innej drużyny, otrzyma również dostęp do jej Kanału, lecz treść z poprzednich czatów nie zostanie zsynchronizowana. Kiedy wszyscy członkowie opuszczą drużynę, kanał drużyny zostanie automatycznie rozwiązany.

Przydział

Każdy gracz, który wkroczy do Bladego Sanktuarium zostanie losowo przydzielony do jednej postaci (postaci graczy nie powtarzają się). Każda postać posiada szczególną umiejętność. Umiejętność ta może zostać użyta przez tego gracza. Efekty umiejętności są następujące:

Przydziału Możliwości Efekt
Wojownik Huk Bitwy Zwiększa atak i obronę wojsk o 20% przez 2 następne   bitwy
Kapłan Boskie Oczyszczenie Usuwa wszystkie negatywne   wzmocnienia wojsk
Czarodziej Tajemnicze Uderzenie Zabija 1 bestię (nie można użyć przeciwko Bossowi)
Podróżnik Łowca Skarbów Zdobywa wszystkie skrzynie   na obecnym poziomie i usuwa całą mgłę
Druid Wspaniałe Leczenie Ożywia 30% zabitych jednostek
Czarnoksiężnik Trud Zmniejsza o 20% atak i   obronę pierwszych 2 bestii, z którymi się zmierzysz
Komandos Neutralizacja Dezaktywuje wszystkie zasadzki na obecnym poziomie

Każdą umiejętność możesz użyć tylko dwa razy. Kiedy Blade Sanktuarium zostanie ulepszone, wojska, które do niego wejdą, otrzymają dodatkowe wzmocnienie oraz zwiększy się limit użycia każdej umiejętności. Efekty są następujące:

Poziom   Zamku Wzmocnienie2 Wzmocnienie2
10 Atak, obrona i Pkt. Zdrowia wojsk w Bladym Sanktuarium są   zwiększone o 10%. Wszystkich   umiejętności postaci będzie można użyć 3 razy.
20 Atak, obrona i Pkt. Zdrowia wojsk w Bladym Sanktuarium są   zwiększone o 20%. Wszystkich umiejętności postaci będzie można użyć 4 razy.
30 Atak,   obrona i Pkt. Zdrowia wojsk w Bladym Sanktuarium są zwiększone o 30%. Wszystkich   umiejętności postaci będzie można użyć 5 razy.
40 Atak, obrona i Pkt. Zdrowia wojsk w Bladym Sanktuarium są   zwiększone o 40%. Wszystkich umiejętności postaci będzie można użyć 6 razy.
50 Atak,   obrona i Pkt. Zdrowia wojsk w Bladym Sanktuarium są zwiększone o 50%. Wszystkich   umiejętności postaci będzie można użyć 7 razy.

Mapa w Rise of the Kings

Na każdej mapie losowo pojawiać się będą bestie, jak również skrzynie skarbów i zasadzki. Wszyscy gracze mogą poruszać swoimi postaciami poprzez stuknięcie w obszary do poruszania się na mapie.

Bestie: Celem w Bladym Sanktuarium jest zaatakowanie bestii i zdobycie nagród. Na każdym nowym poziomie zostanie na mapie zaktualizowana ilość bestii oraz ich rodzaje. Bestie zostały podzielone na sługi i Bossy. Kiedy bestia zostanie zabita przez dowolnego gracza, wszyscy członkowie drużyny otrzymają odpowiednie nagrody. Przytrzymanie bestii ukaże jej szczegóły.

Skrzynie skarbów: Skrzynie skarbów na każdym poziomie podzielone są na 3 rodzaje: drewniane, brązowe oraz złote skrzynie. Im wyższej jakości skrzynia, tym lepsze nagrody. Po przejściu na kolejny poziom Bladego Sanktuarium, na mapie losowo pojawią się skrzynie skrzynie skarbów. Kiedy przesuniesz się na sąsiedni blok ze skrzynią skarbów, stuknij w nią, a otrzymasz zawartą w niej nagrodę. Każdy członek drużyny może otworzyć skrzynie skarbów, a wszyscy kompani otrzymają odpowiednie nagrody.

Ołtarz: Przechodząc lub stojąc na ołtarzu, zostaną aktywowane odpowiednie wzmocnienia. Tylko gracz, który aktywował ołtarz otrzyma odpowiednie nagrody.

Zasadzki Zasadzki nie są widoczne na mapie. Są losowo aktywowane, kiedy przejdziesz lub staniesz na nie. Kiedy zasadzka jest aktywowana, na gracza zostanie nałożony odpowiedni negatywny efekt. Tylko gracz, który aktywował zasadzkę otrzyma ten efekt.

Wyjście: tutaj gracze mogą przejść na następny poziom. Kiedy gracz przesunie się na wyjście, wszyscy członkowie drużyny automatycznie przeniosą się na następny poziom.

Mgła Każda nowa mapa, na którą przechodzą gracze, jest ukryta we mgle. Przedmioty oraz sceneria (bestie, skrzynie skarbów, ołtarze, wyjście) nie są widoczne. Kiedy gracze przesuwają się po mapie, mogą rozwiać otaczającą ich mgłę. W tym samym czasie inni gracze również mogą zobaczyć przedmioty i scenerię po rozwianiu mgły.

Zasady Bitwy

Oddział: Każdy członek drużyny wkraczający do Bladego Sanktuarium musi wysłać jeden oddział (Elementali Burzy nie można wysłać). Herosi mogą zostać wysłani z armią. Wysłane wojska i Herosi to odzwierciedlenie wojsk/herosów. nie wpływa to na zewnętrzne wojska i Herosów. Nie zapycha to również kolejki. Możesz jak zwykle używać wojsk / herosów.

Wzmocnienie/Efekt Negatywny: tylko wzmocnienia/efekty negatywne posiadane przez wojska, od Herosów lub z Bladego Sanktuarium będą aktywne w sanktuarium. Pamiętaj: Tylko przedmioty, które zwiększają rozmiar oddziału, technologię oraz umiejętności lorda działają w Bladym Sanktuarium. (Wzmocnienia, które zwiększają rozmiar oddziału muszą zostać aktywowane przed wejściem do Bladego Sanktuarium).

Wzmocnienia z Więzów Herosa nie działają.

Atakowanie bestii: Kiedy wojska gracza przesuną się na sąsiedni blok z bestię, stuknij na nią, by ją zaatakować. Walka kończy się po pierwszej rundzie.

Kiedy Zamki graczy przebywających w Bladym Sanktuarium zostaną zaatakowane lub wyśledzone, w głównym interfejsie sanktuarium wyświetli się ikona o tym uprzedzająca.

Zasady ożywiania

Kiedy któryś z członków drużyny zostanie całkowicie pokonany, gracz może wybrać opcję zużycia Klejnotów, by ożywić swe wojska. Ilość Klejnotów wymaganych do wskrzeszenia wzrasta wraz z kolejnymi próbami ożywienia wojsk. Możesz ożywić wszystkie wojska, które wysłałeś do Bladego Sanktuarium.

Nagroda

Jak zdobyć nagrody: W Bladym Sanktuarium możesz zdobyć nagrody za zabicie bestii, Bossów oraz zbierając skrzynie skarbów.

Przydział nagród:

Jeśli gracz znajduje się w Bladym Sanktuarium, kiedy jego drużyna przejdzie wyzwanie, nagrody zostaną wysłane do torby.

Jeśli gracz nie znajduje się w Bladym Sanktuarium, kiedy jego drużyna przejdzie wyzwanie, nagrody zostaną wysłane poprzez pocztę w grze.

Jeśli gracz pozostaje na jednym poziomie przez więcej niż 20 minut, system usunie go z Bladego Sanktuarium. Po usunięciu, gracz nie otrzyma żadnych nagród, ale też nie zostanie zużyta szansa na wyzwanie.


Gry podobne