Gra przeglądarkowa RiotZone jest najnowszą propozycją od studia gier Mail.ru. RiotZone jest strategiczną grą militarną opartą na ciągłym konflikcie, który skierowany jest przede wszystkim przeciw dyktatorowi kraju Merania – małe państwo w Ameryce Łacińskiej. Ludność tego kraju cierpi pod jarzmem rządów wojskowych. Jako gracz wcielamy się w grze via www RiotZone w rolę dowódcy najemników, który może przystąpić do jednej z dwóch organizacji, które są przeciw dyktatorowi, ale o dziwo walczą także między sobą. Więc nasza decyzja będzie w sumie kluczowa i dobrze trzeba przemyśleć czy chcemy podzielić fanatyzm Scarlet Alliance, którzy chcą oddać władzę nad Merania w ręce ludu, ale równie dobrze można dołączyć do Crown Coalition, którzy znani są z niezliczonych kalkulacji swoich działań i kierują się przede wszystkim sferą biznesową.


Jednak rola lidera/komendanta oddziału najemników nie jest zbyt lekka. Nie będziemy mieli szansy na odpoczynek bo w okresie spokoju między licznymi walkami w grze MMO RiotZone zajmiemy się tworzeniem obozu, szkoleniem żołnierzy, kontrolą finansową i kupowaniem materiałów eksploatacyjnych. Oczywiście nie będziemy w stanie pokonać dyktatora na własną rękę. Lojalni towarzysze broni mogą do Ciebie dołączyć w dowolnym momencie. Ale przyjaźń i wzajemna pomoc wcale nie jest oparta na jakimś kodeksie, częściej najemnicy kierują się zasadą „Zwycięstwo za wszelką cenę”. Gracze z przeciwnej frakcji zawsze szukają tutaj możliwości umieszczenia swojego szpiega w naszym obozie. Jedynym sposobem zapobiegania takiego rodzaju agresji jest atak z naszej strony, musimy uderzyć pierwsi. Aby to umożliwić gra posiada system wbudowanych misji, a także możliwości najazdów na wrogie obozy.

riotzone 1

W grze przeglądarkowej RiotZone znajdziemy dwie podstawowe waluty: Peso i Dolary, z tym, że dolary to waluta Premium, za którą możemy kupić specjalne przedmioty, ale aby je otrzymać należy wydać prawdziwe pieniądze. Samą walutę Peso otrzymamy wykonując misję, napadając innych czy też z handlu.


Walka w RiotZone jest bardzo prosta i podzielić ją można na 3 różne tryby: Kampanie, Misje i Bitwy. Musicie jednak wiedzieć, że został w grze zaimplementowany system energii, więc każda nasza czynność wypad na arenę czy wykonanie misji wymaga określonej ilości energii, na początku jest to tylko jeden punkt, ale ten sposób ograniczenia sprawia, że RiotZone staje się typową grą casualową. W walce pomogą nam najemnicy, których możemy opłacić i będą wtedy walczyć i naszego boku przy każdej okazji, oczywiście po zakupie możemy zdecydować kto dołączy do misji, a kto pozostanie w bazie, gdyż nie zawsze trzeba wysyłać całej armii przeciw dwóm żołnierzom.

riotzone 2

Jednak czymże byłaby taka gra bez elementów RPG, a w tym przypadku systemu rozwijania własnej postaci. Za każdy kolejny poziom zdobywamy nie tylko złoto i inne profity, ale także dostajemy określoną ilość punktów, które możemy wydać na podniesienie statystyka naszego bohatera: precyzji, sill, prędkości, życia i szansy na sukces. W sklepie gry możemy również zakupić ekwipunek jak hełm, kamizelka etc. i tutaj prezentuje się nam chyba jedna z najbardziej pożądanych funkcji w takich grach, czyli system ulepszeń przedmiotów. Aby ulepszyć broń czy zbroje musimy posiadać określoną ilość peso i działamy, a wartości rosną na naszych oczach więc czasem lepiej coś ulepszyć niż zmieniać sprzęt co każdy poziom.


riotzone 3

Jeśli chodzi o sam element rozbudowy naszego obozu/bazy militarnej to bardzo na to uważajcie, możemy dostać spore profity z budynków jak dodatkową kasę, możliwość tworzenia suplementów czy zwiększenia naszych statystyk, ale, no właśnie, jest ale i budynki nie są tanie, wiec na początku można zbudować kilka poziomów, ale później lepiej zainwestować w lepszy sprzęt i zdobywać tym samym większą kasę.

Mimo, że to typowa gra przeglądarkowa to RiotZone oferuje nam mnóstwo funkcji społecznościowych jak możliwości czatowania z innymi (co jest bardzo pożądaną funkcją w ostatnich miesiącach) po zapraszanie znajomych czy tworzenia tzw. sojuszy/klanów.

riotzone 4

Oczywiście jak każda gra tak i RiotZone musi się za cos utrzymywać i oferuje nam funkcje Premium w formie mikropłatności, która praktycznie dubluje nam wszystkie funkcje. Dostajemy dwa razy tyle doświadczenia, energii i mniej czekamy na kolejne możliwości walki. Sama grafika w grze jest stworzona na wzór czysto komiksowy, ale z tego co patrzę to twórcy idealnie dopasowali koncepcję to wyglądu i tu daje 10/10. Ogólna moja ocena to 8/10.


Gry podobne