Jeśli poszukujesz casualowej gry MMO to Richman Online jest dobrym wyborem. Ta gra przeglądarkowa od studia Playpark z dwuwymiarową grafiką przypomina wersję anime klasycznej gry Monopoly. Może grać od dwóch do czterech graczy w jednej rozgrywce, a głównym celem jest przejęcie pieniędzy przeciwnika i sprawienie aby zbankrutował. Podobnie jak w Monopoly musimy kupować różne posiadłości albo wynajmować je od innych graczy. Jednak znajdziemy tutaj parę kluczowych różnic między tą produkcją a Monopoly. Na przykład nie zajmuje nam wielu godzin rozgrywka i możemy zagrać w nią po kilka minut dziennie. W grze udostępniona nam 6 różnych postaci do wyboru, z unikalnymi cechami, jak arogancka Madame Chyan, tajemniczy Juntaro, szczodry i dobry Uncle Tuu, słoneczna Sun Hsiao Mei, godny podziwu Baby King i chamski Salonbus. Jednak owe postacie nie mają większego znaczenia podczas rozgrywki i możemy przełączać się miedzy nimi kiedy tylko zechcemy.

Richman Online posiada trzy różne tryby gry: regular mode, battle mode i Cooperative Boss Battle mode. Pierszy tryb to bardzo zbliżona rozgrywka do tradycyjnego Monopoly, druga zaś pozwala nam na ustawianie min lądowych na dostępnych polach, wyrzutni rakiet itp, a chyba trzeci po słowie Boss staje się zupełnie jasny.


W grze dodatkowym elementem są tzw. karty, które dadzą nam przewagę nad rywalami możemy je zakupić za tzw. point tickets albo wygrać podczas eventu. W Richman Online mamy trzy rodzaje takich kart: Game card, Lobby card i Lobby item.

Game card: Mogą być kupione tyle za pomocą  point tickets, albo zdobyte z eventu.
Lobby card: Lobby card i item mogą być zakupione w game lobby za walutę J albo gold.
Lobby item: Mogą być użyte, gdy tworzymy pokój i dzięki nim uzyskamy dodatkowe przywileje.

W Richman Online znajdziemy też sporo postaci NPC, a najciekawszymi chyba są bogowie bo to ich łaski zależy czy będziemy mieli szczęście w najbliższych rundach czy też obdarują nas pechem i będziemy się bardziej męczyć z przeciwnikiem. Ale oprócz nich jest wiele innych postaci, które jeśli spotkamy to możemy otrzymać bonus albo coś ciekawego, ale są i te złośliwe, które uniemożliwią nam dalsze ruchy. Na przykład taki piesek Tyde, jeśli nie poruszamy się w pobliżu niego samochodem to nas pogryzie i wylądujemy na rundę bądź dwie w szpitalu, albo Gang Leader, który potrafi zamknąć nasze sklepy na 3 dni. Z dobrych Land Mama podniesie jeden z naszych wskaźników o jeden albo Treasure Box da nam 200 punktów (ticket points).Gry podobne