Repulse to gra MMOFPS 3D rozgrywany w realiach sci-fi, obecnie publikowany przez Aeria Games, choć wcześniej poznaliśmy ową grę pod tytułem Genesis A.D, gdzie pieczę nad grą trzymało studio Ijji. Pierwsze kroki w Repulse są dosyć proste. Wybieramy imię swojej postaci, kanał do gry i zaczynamy. Później wystarczy podjąć decyzję czy chcesz, aby zakończyć opcjonalny tutorial i przejść bezpośrednio do gry na żywo. Nieważne, czy jesteś początkującym lub weteranem gier FPS hardcore, tutorial w grze jest warty zakończenia, jest krótki, konkretny i nagradza dodatkową walutą gry. Samouczek ma za zadanie wyjaśnić jak wykonywać niektóre ruchy specjalne w Repulse, takie jak bieganie po ścianach, uniki i pobudzenia. Korzystanie z tych umiejętności prawidłowo i skutecznie może okazać się niezwykle przydatne.Po zakończonym tutorialu lub jego ominięciu polecam wydać posiadaną specjalną walutę gry na lepszy sprzęt. Gracze mogą wyposażyć postać w trzy podstawowe bronie, ale polecam co najmniej dwie bo funkcja przełączania broni podczas walki jest o wiele szybsza niż przeładowanie. W grze znajdziemy także lobby, gdzie będziemy mieli okazję wybrać interesującą nas mapę i tryb rozgrywki, a także dostaniemy możliwość założenia własnego kanału i zapraszania znajomych do zagrania na nim.


MMOFPS Repulse to mieszanka nowoczesnych taktycznych shooterów i bardziej dynamicznych  funkcji jak w GunZ. Po przyłączeniu się do gry gracze mogą wybrać jedną z trzech klas gry: Assault, Sniper i Engineer. Każda klasa ma swój własny zestaw broni i zbroi, jak również swoje mocne i słabe strony. Podobnie jak w Alliance of Valiant Arms, gracze w Repulse mogą przełączać się między każdym z tych trzech klas po śmierci za pomocą klawiszy F1, F2 i F3. Respawn będzie już w wybranej klasie.
Najciekawszym aspektem w Repulse jest zdecydowanie jego szybkie tempo rozgrywki, która jest wynikiem specjalnych umiejętności. Assault i Engineer mogą korzystać wzmacniających boost’ów na "skok" co wpływa na nich na całej mapie i dorwać przeciwników z zaskoczenia, a snajperzy mogą korzystać ze swoich umiejętności maskowania się i zaczaić się na swoich wrogów lub uniknąć wykrycia. Wszystkie trzy klasy mogą wykonywać skoki na ściany i szybkie uniki. EP (punkty energii) i SP (punkty wytrzymałości) są wymagane do wykonywania tych specjalnych zdolności. Punktów energii są wykorzystywane jako źródło paliwa/energii dla obu umiejętności: maskowania i wzmacniania, a także ma wpływ na podwojenie tarczy chroniącej przed uszkodzeniem. Różne części ekwipunku wpływają np. na naszą szybkość ruchu, np. prędkość wchodzenia po schodach itp. Innym ciekawym szczegółem jest możliwość przechylania się i strzelania zza zakrętów, wtedy właśnie narażamy tylko górną połowę swojego ciała.
Gracze mogą zarobić walutę gry w Repulse uczestnicząc czynnie w rozgrywce i za zakończone misje. Misje są to zazwyczaj proste zadania, które wymagają od graczy gry na niektórych mapach lub zlikwidowanie różnych celów.

Jeśli chodzi o tryby gry i mapy w Reluse mamy zróżnicowany wybór. Ci, którzy szukają klasycznego FPS frag-fest może zagrać w Team Deathmatch, a tych, którzy szukają bardziej poważnej zespołowej gry mogą sprawdzić tryb Demolition. Jednym z moich ulubionych trybów gry jest Capture the flag, ponieważ wymaga wiele indywidualnych umiejętności, jak również sporo pracy w zespole. Żaden z trybów nie jest szczególnie wyjątkowy, ale oferuje zupełnie różne style gry, które pomagają utrzymać w grze gracza. Pozostałe niewymienione tryby to: Evac, Invasion, Sabotage, Sniper i Melee.  Projekty map w są interesujące.


Sprzęt w Repulse jest bardzo zróżnicowany i każda klas ma swój własny zestaw broni i innego sprzęty. Oczywiście sprzęt z grupy general pasuje do każdej postaci. Jednak każdy żołnierz potrzebuje plecaka, aby pomieścić wszystkie swoje bronie. Zapoznaj się z szeroką gamą plecaków dostępnych w grze. Body są główną zbroją dla naszej postaci. Nie tylko wpływa na ilość obrażeń podczas strzału, ale również na to jak szybko można chodzić i biegać. Żaden żołnierz nie jest kompletny bez ochrony głowy. Poznaj różnorodne nakrycia głowy dla Twojego awatara.

Repulse jest bez wątpienia jedną z najlepszych gier MMOFPS ostatnich lat, pasjonująca rozgrywka, ciekawe specjalne ruchy jak chodzenie po ścianach i duża różnorodność broni i ekwipunku dodaje wielki plus dla Reluse.


 


Gry podobne