REN jest darmową grą karcianą typu massively muliplayer. By zagrać, potrzebujesz jedynie przeglądarki i nie musisz płacić dopóki… grasz w wersję free-to-play. Stworzona przez francuskiego dewelopera gier video – studio Morphee Interactive, jest prostą, choć jednocześnie bogatą zwyczajną grą. Gdy gracz stworzy kartę, może wybrać jedną z trzech ras: Yao, Nüva lub Shen. Każda z nich charakteryzuje się specyficzną siłą i określonymi słabościami.

Handlowanie kartami jest silnym punktem tej gry. Gracze mogą sprzedawać swoje karty lub kupować inne na rynku.


REN oferuje bogate doświadczenia z pięcioma różnymi typami gry:

  • Versus: kiedy gracze rywalizują ze sobą po prostu dla zabawy.
  • Kinoe: moduł, w którym gracze rywalizują ze sobą losowo.
  • Mizunoe: typ tylko dla członków klanów. Podobny do Kinoe, jednak występują tu silniejsi przeciwnicy i lepsze nagrody.
  • Kanoe: trening idealny dla początkujących.
  • Rozgrywki: typ tymczasowy, można w nim zdobyć wyjątkowe nagrody.

The Celestial Tournament 001

Każdego tygodnia gracze wygrywają żetony, które pozwalają im uczestniczyć w loterii i uzyskać szansę na zdobycie lepszego ekwipunku. Mogą także zaprosić do gry przyjaciół i wraz z nimi zdobywać bonusy w postaci żetonów bądź pieniędzy.


Opanowanie gry w REN jest bardzo proste: masz tablicę z miejscem na 9 kart. Każdy gracz ma własny pulpit z pięcioma kartami. Co kolejkę każdy z graczy wybiera jedną z kart i umieszcza ją na tablicy. Kiedy dwie karty znajdą się obok siebie, rozpoczyna się walka. Posiadacz silniejszej karty zdobywa określoną liczbę punktów. Gra toczy się, dopóki tablica nie będzie zapełniona. Zwycięzcą jest ten, kto zdobędzie największą liczbę punktów. Dodatkowo, możesz korzystać z run, które są w stanie zmienić wynik gry.

REN wypełnione jest elementami RPG, co możesz zobaczyć na trailer’rze. Jako że jest to gra MMO, gracze mogą przegrupowywać klany, by być bardziej skutecznymi, a także otrzymywać dodatkowe żetony i bonusy, gdy wszystkie karty wyłożone na pulpicie są kartami ich klanu.

Czym takim wyróżnia się REN?

REN jest grą, w którą może grać każdy, ponieważ jest łatwa i darmowa. Sklep natomiast jest zawsze dostępny dla wszystkich, którzy oczekują czegoś więcej. Można tam nabyć dodatki takich jak ubiory czy zwoje, które powiększają nagrodę po każdej partii.


The Celestial Tournament 002

Poza tym, runy stanowią bonus, który zapewnia im nieodzowną pozycję. Z nimi gra jest jeszcze większą zabawą. W jaki sposób? Każda runa wspiera kartę w specyficznej mocy: silniejszy ataku czy bloku. Może dać nawet możliwość zamiany z inną kartą.

Uwaga: Gra nie jest dłużej dostępna online.

Zdjęcia z gry


Gry podobne