Relic Quest jest nową grą na Facebooku z serii ukryte obiekty (hidden object) stworzoną przez studio iWin. Gracze będą tutaj odkrywali cenne starożytne artefakty, będą kolekcjonowali antyki i dzięki temu otworzą swoje własne historyczne muzeum. Nie znajdziecie tutaj jakiś innowacyjnych rozwiązań, wszystko kręci się wokół tradycyjnej rozgrywki „znajdź ukryte przedmioty na planszy”. Za każdą rozpoczętą grę musimy wydać dziesięć punktów energii, nasze poszukiwania będą toczyć się na losowych planszach, albo takich przedstawiających nam sklepy z antykami, antyczne ruiny czy tajemnicze domy. Tam właśnie przyjdzie nam się szukać przedmiotów z listy podanej na dole ekranu jak i złotych monet, kryształów czy też skrzynek z narzędziami. Im mniej czasu poświęcimy na poszukiwaniach tym więcej punktów trafi na nasze konto.

Relic Quest 001


Recenzja gry Relic Quest

Za każdym razem jak skończymy daną planszę zostajemy nagrodzeni różnymi materiałami. Niekiedy musimy zdobywać różnego rodzaju eksponaty, aby odblokować kolejne poziomy. Czasami dany eksponat w naszym muzeum składa się z wielu części, a aby zdobyć całość musimy użyć zdobytych materiałów. Im więcej przedmiotów znajduje się w naszym muzeum tym wyższa jest nasza pozycja w ogólnym rankingu i więcej scen będzie dostępnych do zbadania.

Aby zebrać wszystkie materiały i co za tym idzie odblokować nowe sceny, gracze muszą niekiedy powtarzać kilkakrotnie dany poziom. Nagrody nawet za potwarzaną rundę są identyczne, zawsze dostaniemy te same przedmioty, monety, kryształy czy skrzynki z narzędziami, ale innego wyjścia nie ma, choć po pewnym czasie możecie stracić zapał do gry i znudzi Wam się rozgrywanie w kółko tego samego poziomu.

Relic Quest 002


Gra oferuje nam o wiele więcej niż zwykłe wyszukiwanie „ukrytych obiektów”. Przykładowo mamy tutaj puzzle, gdzie zobaczymy pewien obraz podzielony na części, które rozrzucone zostaną wszędzie w losowej kolejności i trzeba je zamieniać miejscami tak jak w prawdziwej układance, aby na końcu razem tworzyły pełny obraz.

Grafika w grze Relic Quest nie jest może najlepsza, ale i nie najgorsza, w sumie średnio się prezentuje. Wszystkie zdjęcia przeszukiwanych scen są stosunkowo proste i łatwo znaleźć tutaj to co zostało „ukryte”. Szkoda tylko, że grafiki nie są realistyczne, co na pewno podniosło by jakość zabawy, ale dodałoby o wiele lepszej i ciekawszej atmosfery.

I choć to dość interesujący sposób zmiksowania elementów gier „w ukryte obiekty” z odkryciami zabytków jak i prowadzeniem muzeum – to wykonanie tego wszystkiego pozostawia wiele do życzenia. Nasze muzeum jest reprezentowane przez zwykły album ze zdjęciami, gdzie możemy sobie pooglądać różnego rodzaju zabytki.


Relic Quest 004

Relic Quest jest idealną grą dla tych, których fascynuje starożytna cywilizacja i antyki, ale dość nudny gameplay i niska jakość grafiki sprawia, że cała produkcja traci wiele w moich oczach, przez co też oceniam ją bardzo nisko i zapewne już nigdy nie powrócę do niej, nawet w przypływie wielkiej nudy. 


Gry podobne